2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri 2021 sonuçları açıklandı. Yılın fotoğrafı ödülünü “Hardship of Life” fotoğrafı ile Mehmet Aslan kazandı. Sizin için ödül alan fotoğrafları derledik…

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri Yılın Fotoğrafı

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri
2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

Mehmet Aslan – Hardship of Life

Bu küçük çocuğun babası Munzir, Suriye’nin İdlib kentinde bir çarşıdan geçerken atılan bomba sonucu sağ bacağını kaybetti. Oğlu Mustafa, annesi Zeynep’in Suriye’deki savaş sırasında açığa çıkan sinir gazına bulaşmasından sonra kullanmak zorunda kaldığı ilaçların neden olduğu doğuştan gelen bir rahatsızlık olan tetraamelia nedeniyle alt ve üst uzuvları olmadan dünyaya geldi. Mustafa’nın gelecekte ne yazık ki henüz Türkiye’de bulunmayan özel elektronik protezlere ihtiyacı olacak.

Sokak Fotoğrafçılığı | Lopamudra Talukdar – “Childhood”

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

Dünyanın her yerinde gençlerin hayatı tamamen sosyal medya ve internet tarafından yutulsa da, Havana’da çocuklar hala evlerinin avlularında açık havada oynayarak eğleniyor.

Yolculuklar ve Maceralar | Sergey Savvi – This is My Jungle!

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

Vahşi bir fil, insanlarla dolu bir cipe saldırır. Doğaya saygı duymalı ve onu daha çok önemsemeliyiz ama aynı zamanda gereksiz ve pervasız riskler almaktan da kaçınmalıyız.

Büyüleyici yüzler ve karakterler | Selene Magnolia – Zor

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

Stolipinovo’nun Roman gettosundaki bir sokakta genç bir gelin düğününe hazırlanıyor. Avrupa’da Roman toplulukları 11 milyondan fazla insanı barındırıyor ve Stolipinovo yaklaşık 40.000 kişiyle en kalabalık getto.

Doğanın güzelliği | Shirley Wung – Green Light Forest

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

Bir ormanın ortasındaki bir dağ yolu, manzaraya masalsı bir atmosfer veren çok sayıda “parıldayan” ateş böceği tarafından aydınlatılır. Biyolüminesansları, sonunda yumurtaların bırakıldığı çiftleşme ritüelinin bir parçasıdır. Ne yazık ki, kirlilik ateşböceklerinin üremesini engelliyor ve bunun gibi şovları görmek giderek zorlaşıyor.

Çevrelerindeki Hayvanlar | Ronan Donovan – Food for Weeks

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

Üyeleri bir aydan uzun süredir beslenmeye dönen 10 kurttan oluşan bir paketin bu fotoğrafını çekmek için büyük bir misk öküzü leşinin içine yerleştirilmiş bir kamera kapanı kullanıldı. Bu konum, önümüzdeki aylarda sürü için fiili buluşma yeri haline geldi.

Mimarlık ve Kentsel Mekanlar | Gustav Willeit – Lona / Biala

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

BIALA serisi geometrik bir kılavuza sahiptir ve özellikleri kentsel mimariden alınmıştır. Resimler tüm binaları değil, yapıların simetrisini ve modüler geometrisini vurgulamak için cephelerin sadece seçilmiş bir bölümünü gösteriyor. Sanatçı, bir dizi şekil ve rengi ön plana yerleştirerek, binaları faydacı konut işlevinden mahrum bırakabiliyor.

Hareket Halindeki Spor | Anupam Roy Chowdhury – Street Fighting

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

Yerel güreşçiler, Burrabazar semtindeki Raja Katra pazar alanı içinde bir maçta kavga ediyor. Turnuva her yıl Burrabazar Bayam Samity tarafından Hindistan’ın en önemli festivallerinden biri olan Diwali vesilesiyle düzenleniyor. Spor müsabakalarına katılmak için yüzlerce kişi toplandı.

Belgesel ve Foto Muhabirliği | Marcus Westberg – Captive

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

Çin’in Shaanxi kentindeki bir tesiste üremek için kullanılan dev bir panda tek başına oturuyor. Nesli tükenmekte olan türlerin esaret altında yetiştirilmesi, vahşi yaşam alanlarının yeniden popülasyonunda önemli bir rol oynayabilir, ancak aynı zamanda “yeşil”, “yenilenebilir” veya “sürdürülebilir” gibi arkasına saklanmak için uygun bir etiket olabilir. Bu durumda, personelin koğuşlarıyla derinden ilgilendiğine şüphe olmamasına rağmen, yine de pandaların ekonomik varlıklar olduğu hissi vardı.

Tutsak olarak doğan pandalardan herhangi birini salıvermeye hazırlamak için herhangi bir plan yoktu – tüm hayvanlar alıştırılıyordu. insanlar için ve para ödeyen ziyaretçiler için cazibe merkezi olarak kullanılıyor.Bana göre bu görüntü, ifade ettiğimiz niyetler ile sahadaki gerçeklik arasındaki yanyanalığı temsil ediyor: koruma adına kafeste tutulan vahşi bir hayvan.

Covid-19 | Brais Lorenzo Couto – Birthday

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

San Carlos de Celanova huzurevi çalışanları, koronavirüsten iki hafta sonra 98 yaşındaki Elena Pérez’in doğum gününü kutluyor. Bu huzurevinde dokuz kişi öldü ve 40’tan fazla kişi COVID-19 için pozitif test etti.

20 Yaş Altı | Ben Pulletz – Buzzard at Dusk

2021 Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri

Bulutların gerçekten atmosferik ve karamsar olmaya başladığını fark ettiğimde gün batımını fotoğraflıyordum. Bir şahin aslında bir direğin üzerindeydi ama beni gördü ve bir ağaca uçtu. Akbabayı bulutun ışık parçasına yerleştirdim ve gözünüzü şahin içine çekmek için görüntünün geri kalanını daha karanlık tutmak için az pozlandırdım.

Storyboard | Brent Stirton – Saving Chimpanzees in Congo

Bebek şempanzeleri kurtarmak ve kurtarmak zordur. Kaçak avcılar tarafından alındıklarında çok büyük travma ve istismara maruz kalıyorlar ve hayatta kalmak için ihtiyaç duydukları besine erişemiyorlar. Hayatta kalmaları için gereken bakım, insan bebeklerinin ihtiyaç duyduğuna benzer, genellikle 7/24 yorucu bir ihtiyaçtır. Bu sığınaktaki bakıcıların çoğu çatışmanın kurbanları ve birçoğu tecavüze uğradı, yerlerinden edildi veya yaralandı. Şempanzeleri iyileştirdikleri kadar şempanzelerin de onları iyileştirdiğini görüyorlar. Kongo havzasındaki çalı eti ticareti dünyanın en ağırıdır.

Şempanzeler genellikle ticaret için vurulur ve bebekleri olası satış için alınır. Bu makale, kurtarılan birkaç şempanzeyi kurtarmak için gerekli olanlardan bazılarını göstermeye çalışıyor, tahminen onda biri. Bunu kurtarma ekipleri, çalı eti pazarları ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nin bir bölümünde şempanzeler için bir kurtarma sığınağı olan Lwiro’nun merceğinden görüyoruz; burada çatışma olağan bir özelliktir ve yenilmedikçe veya satılmadıkça vahşi yaşam son önceliktir. .

Video | Farida Alam – My Sister and I

Yarışmada diğer ödül alan fotoğrafları görmek için Siena Uluslararası Fotoğraf Ödülleri internet sitesiniz ziyaret edebilirsiniz.

Exit mobile version