Artık Videoları Pixelmator Pro’da Düzenleyebilirsiniz

Lumiere kod adlı Pixelmator Pro sürüm 3.2, videoları düzenleme yeteneği ekler. Bu aynı zamanda editörlere hareketli tasarımlar oluşturma ve Adobe Photoshop ile daha da uyumlu hale getiren animasyonlu görüntü formatlarını dışa aktarma kapısını açar.

Güncellemeler dört ana temas noktası içeriyor: video düzenleme desteğinin eklenmesi, bununla birlikte gelen video kontrolleri, yeni dosya formatı desteği ve video şablonlarının eklenmesi.

Ana güncelleme, platforma bu noktaya kadar yalnızca hareketsiz görüntüler için olan video düzenleme desteği ekler. Editörler artık tasarımlarına tıpkı diğer katmanlar gibi videolar ekleyebilir ve görüntüleri düzenlemek için kullandıkları araçları kullanarak düzenleyebilirler. Düzenleyiciler ayrıca hareketli tasarımlar oluşturmak için videoları kırpabilir, renkleri ayarlayabilir, efektler ekleyebilir ve hatta maskeler veya kırpma maskeleri uygulayabilir. Pixelmator, makine öğrenimi destekli tüm renk ayarlarının videolarda da çalıştığını belirtiyor.

Yeni video düzenleme kontrollerine bir bakış.

Pixelmator ayrıca videoların kolayca oynatılması, sessize alınması, kaydırılması, poster çerçevesinin ayarlanması ve çoklu video kompozisyonlarında videoların başlangıç ​​ve bitiş davranışı gibi gelişmiş ayarların yapılması için tamamen yeni video kontrolleri ekledi. Ek olarak, Pixelmator Pro artık MP4, QuickTime Movie ve hatta animasyonlu GIF’ler ve PNG’ler gibi hareketli görüntü formatları dahil olmak üzere bir dizi popüler video formatını desteklemektedir.

Video katmanları nasıl görünür?

Son olarak, video desteğinin başlatılmasıyla birlikte şirket, editörlerin kullanması için 4K film başlıkları ve sinematik sosyal medya şablonları da dahil olmak üzere 12 “sinemadan ilham alan” şablon oluşturdu. Düzenleyiciler, yer tutucu videoyu değiştirerek, her şablon için ayrı ayrı oluşturulan alternatif öğeler ve renkler arasından seçim yaparak şablonları hızlı bir şekilde kişiselleştirebilir veya animasyonlu sosyal medya gönderileri ve diğer tasarımlar oluşturmak için Pixelmator Pro’daki mevcut hareketsiz görüntü şablonlarını kendi videolarıyla birleştirebilirler.

Yeni video şablonları.

Pixelmator Team baş geliştiricisi Simonas Bastys, “Pixelmator Pro’ya video düzenleme özelliklerinin eklenmesiyle, videolarda hızlı düzenlemeler yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı,” diyor. “Kullanıcılar Pixelmator Pro’dan ayrılmadan en önemli düzenlemeleri yapabilir – videoları kırpabilir ve kırpabilir, renklerini ayarlayabilir, bunları metin, resimler ve şekillerle birleştirebilir, maskeler uygulayabilir ve çok daha fazlasını yapabilir.”

Pixelmator Pro 3.2’deki ek iyileştirmeler arasında Canlı Fotoğrafları video olarak açma ve düzenleme yeteneği, Hareket dosyalarını video katmanlarıyla dışa aktarma yeteneği dahil olmak üzere Hareket dosyası biçimi desteğindeki önemli iyileştirmeler yer alır.

Pixelmator Pro 3.2 Lumiere, yalnızca Mac App Store’dan mevcut kullanıcılar için ücretsiz bir güncelleme olarak ve yeni gelenler için 20 ABD doları olarak mevcuttur; bu, yayınlandığı tarihte normal fiyatının %50’siydi.

Exit mobile version