Nikon, COVID-19’un yayılmasını azaltmak için onarımları geçici olarak askıya alıyor

Nikon, servis tesislerinde ekipman onarımlarını geçici olarak askıya aldığını ve COVID-19 (koronavirüs) salgını nedeniyle artık yeni onarımları kabul etmediğini açıkladı.

Aşağıda yer alan duyuruya göre, “federal hükümet ve çeşitli eyalet hükümetleri tarafından verilen talimatlar uyarınca” yapılan hareket, “[Nikon’un] çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığına ve güvenliğine öncelik veriyor”.

Nikon Inc. Başkanı ve CEO’su Bo Kajiwara, onarımları kapatma kararını daha ayrıntılı bir şekilde açıklamak ve Nikon’un pandemi sırasında attığı diğer adımları açıklamak için Nikon’un müşterileri ve ortaklarıyla aşağıda gömülü bir mektup da paylaştı.

Nikon Inc. Başkanı ve CEO’su Bo Kajiwara’dan Mektup

Değerli Müşterilerimiz, Ortaklarımız ve Arkadaşlar,

Hepimiz COVID-19 salgınının bir sonucu olarak dünyada benzeri görülmemiş durumlar yaşıyoruz ve düşüncelerimiz ve dualarımız virüsden etkilenenlerle. Nikon’un en önemli önceliği müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve hizmet verdiğimiz toplulukların sağlığı ve güvenliğidir.

Uzaktan çalışan ve bu zor zamanda mümkün olan en üst düzeyde destek sağlamaya odaklanan Nikon ekibimizin özveriyle gurur duyuyorum. Durumu yakından izliyor ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ile federal / eyalet / yerel sağlık otoritelerinin rehberliğini takip ediyoruz.

Nikon Inc., eyalet ve federal hükümet yetkileri doğrultusunda ofis kapanışları ve uzaktan çalışma stratejileri oluşturarak çalışanlarının güvenliğini sağlamak için adımlar atmıştır. Bunlar, iş gücümüzün güvenliğine öncelik vermek ve virüsün yayılmasını sınırlamak için onarım servis merkezlerimizin geçici olarak kapatılmasını içerir.

Onarım servis merkezi değişikliğimiz hakkında bilgi almak veya bir uzaktan destek temsilcisiyle iletişim kurmak için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://nikonusa.com/support

Bu arada, Nikon çevrimiçi eğitim kaynakları Nikonusa web sitesinde bulunabilir: https://www.nikonusa.com/learnandexplore

Herkesi bu zor dönemde güvende kalmak ve topluluklarını desteklemek için gerekli önlemleri almaya teşvik ediyoruz. Bu küresel meseleyi büyük bir çözüm ve birlikle aşmayı dört gözle bekliyoruz.

Daha fazla bilgi için: https://nikonrumors.com/2020/03/21/nikon-usa-no-longer-accepting-equipment-for-repair-covid-19.aspx/#ixzz6HYFGt6JM

Exit mobile version