Panasonic’in GH6 kamerası ertelendi

Panasonic Japonya, Lumix GH6 aynasız kamerasının piyasaya sürülmesinin 2022’ye ertelendiğini bildiren bir bildiri yayınladı.

GH6’nın geliştirilmesine Mayıs 2021’de başladığını ilk duyurduğunda , Panasonic‘in planı, onu yıl sonuna kadar piyasaya sürmekti. Ne yazık ki, bu zaman çizgisi işe yaramadı. Panasonic Japan, duyuruda bu sürümün neden ertelendiğini belirtmedi, ancak sektördeki hemen hemen her üreticinin silikon kıtlığı nedeniyle parça tedarik etmekte zorlandığı düşünülürse, Panasonic’te de durumun böyle olması çok muhtemel.

LUMIX GH6 Bildirimi

Panasonic ürünlerini kullandığınız için çok teşekkür ederiz. 26 Mayıs 2021’de geliştirilen nnirrorless SLR kamera “LUMIX GH6” ile ilgili olarak, 2021’de ticarileştirmeyi hedefliyordum, ancak ertelenmesi bekleniyor. Şu anda 2022’nin başlarında ticarileştirmeyi hedefliyoruz. Bu ürünü bekleyen müşterilerimiz için bu durumun neden olabileceği rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Derinden özür dilerim.

Panasonic, ‘GH6’nın 2022’nin başlarında piyasaya sürülmesini hedeflediğini’ ve ‘bu ürünü bekleyen müşterilerin verdiği rahatsızlıktan dolayı özür dilediğini’ söyledi.

Exit mobile version