Ülkem Kentim Semtim – “Kent ve Su” Fotoğraf yarışması son katılım tarihi 8 Mayıs 2020’dir.

Konu: “Kent ve Su”

Aydın Birlikteliği Vakfı’nın bu yıl düzenlediği, Ülkem, Kentim, Semtim Aydın Köymen 10. Yazı ve 5. Fotoğraf Yarışması bu sene, kent-su ilişkisinin Türkiye’deki gelişimi, bu konuda yaşanan sorunların araştırılması ve çözümler önermesi hakkında fikirlerini bizlerle yazı ve fotoğraf disiplinleri aracılığıyla buluşturmak isteyen herkese açıktır.

Yarışmamıza katılacak olan siz değerli katılımcılarımızdan, karmaşık hale gelen kent-su ilişkisinin Türkiye’deki gelişimi, bu konuda yaşanan sorunların araştırılması ve çözümler önermesi beklenmektedir.

Katılım Koşulları

  1. Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Temsilcisi ile 1.derece yakınları dışında, amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır. TFSF kısıtlamalılar listesinde yer alan fotoğrafçılar bu yarışmaya katılamazlar. Son Katılım Tarihi itibariyle 18 yaş ve altı (30.04.2002 ve daha sonra doğumlu) katılımcıların ekteki Veli/Vasi İzin Belgesi/Muvafakatname’yi Yarışma Sekreteryası/ İletişim e- posta adresine Son Katılım Tarihi’ne kadar göndermeleri gerekmektedir. Bu belgeyi göndermeyen 18 yaş ve altı katılımcılar yarışma dışı bırakılacaktır.
  2. Her fotoğrafçı yarışmaya “Kent-Su’’ ilişkisinin Türkiye’deki gelişimi, bu konuda yaşanan sorunların araştırılması ve çözümler önermesi hakkında fikirlerini bizlerle fotoğraf disiplini ile anlatan en fazla 5 (beş) adet sayısal Renkli veya Siyah- Beyaz fotoğrafla katılacaktır.
  3. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahalelere müsaade edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

Ödüller

Birincilik: 2.500.- TL + Başarı Belgesi
İkincilik: 1.500.- TL + Başarı Belgesi
Üçüncülük: 1.000.- TL + Başarı Belgesi
Sergileme: (En az 20 adet) Bedelsiz

Detaylı bilgi almak ve yarışmaya katılmak için tıklayınız…

Paylaş
Leave a Comment
Yayınlayan

Son Yazılar

Dijital kameraların gelişimi zaman çizelgesi

Dijital kameraların nasıl geliştiğini merak ediyorsanız işte aradığınız içerik... Devamını Oku

En İyi Outdoor Fotoğraf Makineleri ve Ekipmanlar 2020

Outdoor bambaşka bir his, öncelikle kendi psikolojik yapınızla ilgili bir kavram, biraz çılgın olmalısınız; sonuçta… Devamını Oku

AI Destekli ‘Filtreler’ sunan Adobe Photoshop Camera!

Adobe, Android ve iOS cihazlar için Photoshop Camera uygulamasını başlattı. Devamını Oku

Leica Efsanesi Günümüzde Bir Kestaneye mi Dönüştü?

Dr. Andreas Kaufmann ve biraderleri Leica'nın kanadından yağ mı çıkartmaya çalışıyor?" "Andreas'ın kol saati yatırımı… Devamını Oku

Tüm dünyada fotoğraflar ile sosyal mesafe

Covid-19 salgınının dayattığı “yeni kentsel ritüellerin” tüm dünyada fotografik yansımaları... Devamını Oku

Sivas Valiliği 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Sivas Valiliği 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 22 Temmuz 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım… Devamını Oku

This website uses cookies.