Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2021 Dünya Doğa Fotoğrafçılığı Ödüllerinin Kazananları

Dünya Doğa Fotoğrafçılığı Ödülleri (WNPA) 2021 için kazananlar ve ikinciler açıklandı. Dünyanın her yerinden 20 ülkeden girişler alındı. Amerika Birleşik Devletleri’nden Amos Nachoum, bir Gentoo pengueni yakalayıp yemek üzere olan leopar foku görüntüsüyle Büyük Ödül Sahibi unvanını ve nakit olarak 1.000$ aldı. Nachoum, bir Antarktika yarımadasında, foklar tipik olarak avlarını ararken, bir gelgitin gelmesi için saatlerce bekledi.

Tüm 13 kategori için 2021 kazananları ve Gümüş artı Bronz (2. ve 3. sıra) fotoğrafları WNPA sitesinde bulunabilir. 2022 yarışması için girişler şimdi kabul ediliyor.

Büyük Ödül ve Altın Kazanan, Davranış – Memeliler: Amos Nachoum (Amerika Birleşik Devletleri)

Dünya Doğa Fotoğrafçılığı Ödüllerinin Kazananları 2021
2021 Dünya Doğa Fotoğrafçılığı Ödüllerinin Kazananları

Sanatçı Açıklaması: Saatlerce, Antarktika Yarımadası’ndaki uzak bir adada sığ bir lagün boyunca gelgitin gelmesini bekledim. Bir saat gibi, leopar foku lagüne gelgitten hemen önce geldi. Başını suya soktu ve tıpkı çekilen suda oturan bir kayaya benziyordu. Genç Gentoo penguenleri ancak sığ olduğunda suya girmeye cesaret eder ve foka yeterince yaklaştıklarında kafasını yıldırım hızıyla çevirerek penguenlerden birini ayağından yakalayıp derin sulara götürür.

Fok açık suya ulaştığında, onu takip ettim ve hareketlerini gözlemleyerek ona paralel yüzdüm. Sürprizime göre, pengueni iki kez bıraktı. Her seferinde fok, sanki oyundan zevk alıyormuş gibi tekrar penguenin peşinden koştu. Oyun devam ederken korkmuş penguen kaçmaya çalıştı. Ama çok geçmeden son geldi.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13Sonraki sayfa

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.