Görüşler

Acemi Fotoğrafçılar İçin 10 Kural: Harika Fotoğraflara Giden Daha Kolay Bir Yol

Bence fotoğrafçılık eğitimcileri yeni başlayanlara aşırı karmaşık bir şekilde fotoğrafçılık hakkında konuşuyor ve öğretiyor. Hepsi kavramlar, jargon, teoriler ve sayılar. Kompozisyona ve ‘daha iyi’ fotoğrafların nasıl çekileceğine odaklanılmalıdır, çünkü yeni başlayanların çoğu öğrenmek için kurslara katılır.

Read More
Görüşler

Fotoğrafçıların Sosyal Medya Kullanımlarını Sınırlandırmaları için 4 Neden

Sosyal medyada o büyülü bir numarayı kovalama sürecinde, sanatçılar ne yazık ki zanaatlarını yapma yeteneklerini kaybediyorlar ve artık gelecek nesil sanatçıları şekillendirecek tek şeye odaklanmıyorlar.

Read More
Görüşler

Dijital Fotoğraflara “Gren” Eklemek Neden Düşündüğünüzden Daha Zor?

Vlad Moldovean, bir takıntısından yola çıkarak ele aldığı film görüntüsünü takit etmeye çalışırken karşısına çıkan zor “gren” ekleme ile ilgili görüşlerini bizimle paylaşıyor.

Read More
Görüşler

M Rangefinder Leica’nın İnovasyonunu Geride Tutuyor

Leica, 1925’te Leica 1 ile kameranın dışında bir yenilik yaptı, Leica 2 ve ardından M3 ile yeni bir çığır açtı. Ancak, son yıllarda çok fazla değil ve “klasik” M’nin artık Leica’nın yeniliğini gerçekten engellediğini iddia ediyorum.

Read More
Görüşler

Camera-to-Cloud RAW, Hesaplamalı Devrimin Başlangıcıdır

Adobe yakın zamanda Frame.io’yu satın almasının ardından yeni Camera to Cloud entegrasyonlarını duyurdu . Fuji X-H2S, “buluta” doğal olarak çekim yapan ilk fotoğraf makinesi olacak. Bu niş bir özellik gibi görünebilir, ancak manşetlerin ötesine bakın ve bu nesiller arası bir adım değişikliği olabilir. Yalnızca buluta kaydetme yeteneği (Google Fotoğraflar gibi) nedeniyle değil, bunun daha sonra etkinleştirdiği şey nedeniyle.

Read More
Görüşler

Fotoğraf Çekerken Dikkat Çekmenin Faydası

Simon King’in bu makalesinde fotoğraf çekerken dikkat çekmenin faydalarına odaklanıyor.

Read More
Görüşler

Kamera Markaları Arasındaki Savaş Bir Kez Daha Lenslere Odaklanıyor

Olgun bir kamera sisteminin işareti, onun için mevcut olan lenslerin genişliği ve derinliğidir. Canon, RF yuvası ve üçüncü taraf lens üreticileri etrafında dönen en son haberler , rakip aynasız markalar arasındaki ana savaş alanını gösteriyor.

Read More
Görüşler

Canon neden Kamera Dünyasının Microsoft’u?

Canon’un aynasız pazarındaki güçlü dayanağı – veya bu giderek artan bir baskı altındaysa – kamera dünyasının Microsoft’u haline geldiğini kolayca iddia edebilirsiniz.

Read More
Görüşler

DSLR Fotoğraf Makineleri Tükeniyor mu? 

Yeni teknolojik gelişmler, APS-C kameraların yükselmesi, aynasızlar, istikrarsız ekonomiler… DSLR Fotoğraf Makineleri Tükeniyor mu? 

Read More
Görüşler

Fotoğraf Çekmek İçin Yurtdışına Gitmek Neden Mantıklı Değil?

İşte son birkaç yıldır kendime defalarca sorduğum bir soru: Fotoğraf çekmek için yurtdışına seyahat etmek mantıklı mı?

Read More