Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

The Historic Photographer of the Year 2018

Bu yıl 2.’si düzenlenen Yılın Tarihi Mekanlar Fotoğrafçısı Yarışması, farklı ülkelerden yüzlerce fotoğrafçının dünyanın dört bir yanında çektiği mimari anıtlar ve önemli tarihi mekanların fotoğraflarını bir araya getirdi.

Les Meandres 1440x9999 1
2018 Tarihi Mekanlar Fotoğrafçılık Yarışması’nın Grand Prix Ödülüne layık görülen fotoğrafçı Daniel Burton’un çektiği Fransa’nın Normandiya ve Bretanya bölgelerinin sınırında yer alan ve aynı anda hem bir ada, hem bir manastır, hem bir kale, hem de tek başına bir köy olarak bilinen Mont Saint-Michel tarihi mekanının görüntüsü.
Sea Forts 1440x9999 2
© Fotoğraf : Mark Edwards/Historic Photographer of The Year
2018 Tarihi Mekanlar Fotoğrafçılık Yarışması’nın ‘İngiltere’nin Tarihi’ kategorisinde birinci seçilen fotoğrafçı Mark Edwards’ın fotoğrafında İkinci Dünya Savaşı yıllarında İngiltere’yi olası bir Nazi işgalinden korunmak amacıyla inşa edilen Kent şehrinin açıklarındaki Red Sands askeri deniz kaleleri görüntülendi.
Callanish 1202 30062006
2018 Tarihi Mekanlar Fotoğrafçılık Yarışması’nın ‘Antik Tarih’ kategorisinde birincilik kazanan David Ross’un fotoğrafında İskoçya’nın Lewis Adası’nda bulunan ‘Callanish Taşları’ adı verilen antik yapılar görüntülendi. Bu tarihi mekanda çembere benzer biçimde dikilen taşlar buranın dini törenler için düzenlendiği ihtimalini kuvvetlendiriyor.Taşların çevresinde, Prehistorik dönemden kalan en az 13 höyük bulunmakta.

Ödül Alan Diğer Fotoğraflar

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.