Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2021 Yılının Pink Lady Yemek Fotoğrafçısı yarışmasında kazanan fotoğraflar

Editörün notu: Bu galeride kesilen hayvan leşlerini gösteren resimler var (özellikle sayfa 8 ve 9). Bu içeriği görmek istemiyorsanız bunu aklınızda bulundurun.


2021 Pink Lady Yemek Fotoğrafçısı yarışmasının kazanan fotoğrafları , Çinli fotoğrafçı Li Huaifeng’in genç bir ailenin güneş ışınları eşliğinde evlerinde yemek yemekten keyif aldığını gösteren fotoğrafı Taste için aldığı genel ödül ile açıklandı. dumanla dolu odadan.

Pink Lady Yılın Yemek Fotoğrafçısı ödülleri onuncu yılını kutluyor. Finalistler ve kazanan fotoğraflar, dünya çapında 70’den fazla ülkeden gönderilen yaklaşık 10.500 başvuru arasından indirildi.

COVID-19 salgını nedeniyle yüz yüze bir olay yerine, kazananlar aşağıda tamamı izlenebilecek bir canlı yayında açıklandı:

Yarışma organizatörlerine göre, olağan kategorilere ek olarak, bu yılki yarışmada ‘Finlandiya’nın en büyük kadın fotoğrafçısı’ Claire Aho’yu onurlandırmak için ‘çok özel bir kategori’ de yer aldı. Kadın Fotoğrafçılar Claire Aho Ödülü’nün ilk galibi, ‘Panzano’nun dünyaca ünlü kasabı Dario Cecchini’nin yetiştirdiği kadınlardan biri olan muhteşem Panzano Kadın Kasapları portresi’ ile Marina Spironetti oldu.

Bu yılki yarışmanın jüri üyelerine gelince, etkinlik organizatörleri şöyle diyor:

Bu yılki küresel bir jüri kurulu, efsanevi gıda fotoğrafçısı David Loftus başkanlığında Fiona Shields, Görüntü Başkanı Guardian News & Media Susan Bright, yazar ve küratör, Nik Sharma, Cookbook Yazar ve Fotoğrafçı, şef Simone Zanoni’ye, Restaurant Le içerir George, Four Seasons Paris, Alison Jacques, Kurucu, Alison Jacques Gallery ve Vitalie Taittinger, Başkan, Champagne Taittinger.

2021 finalistleri için bir sergi 20 Kasım – 12 Aralık tarihleri ​​arasında Bristol’deki The Royal Photographic Society’de prömiyer yapacak. Giriş ücretsizdir.

Aşağıdaki galeri, bu yılki yarışmada üç düzineden fazla kategorinin on ikisinden görüntüleri sergileyecek. Tüm finalistleri ve kazanan fotoğrafları 2021 Pink Lady Yemek Fotoğrafçısı yarışmasının web sitesinde görebilirsiniz .

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Sonraki sayfa
Başa dön tuşu