Haberler

Adobe, Rusya’daki Tüm Yeni Satışları Durduruyor ve Creative Cloud’u Kesiyor

Adobe, Ukrayna’ya yönelik kışkırtılmamış, şiddetli saldırılar olarak nitelendirdiği olaylara yanıt olarak Rusya’daki tüm yeni ürün ve hizmet satışlarını durduracağını duyurdu.

Karar, fotoğraf endüstrisindeki ilk büyük markalardan birinin Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı halka açık bir duruş sergilemesini işaret ediyor.

Adobe’nin CEO’su Shantanu Narayen hafta sonu, şirketin ürünlerinin tüm satışlarını durdurma ve Creative Cloud’a erişimi kesme kararı aldığını ve ürünlerinin Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık tarafından uygulanan hükümet yaptırımlarına uygun olarak kullanılmadığından emin olduğunu belirten bir blog yazısı yayınladı.

“Hemen yürürlüğe giren Adobe, Adobe ürünlerinin ve hizmetlerinin Rusya’daki tüm yeni satışlarını durduracak” diyor.

Narayen, “Geçtiğimiz birkaç gün boyunca, Ukrayna’ya yönelik sebepsiz, şiddetli saldırılara ve trajik masum hayat kayıplarına tanık olmaya devam ettik” diye devam ediyor Narayen. “Görüntüler korkunç ve yürek parçalayıcı. Bu trajedinin ortaya çıktığını gördükçe, ürün ve hizmetlerimizin bu hukuksuz savaşı desteklemek için kullanılmamasını sağlama sorumluluğumuz olduğuna inanıyoruz.”

Narayan, Adobe’nin bu hafta başlarında çalışanlarının güvenliğini sağlamak ve Ukrayna’dakilere insani yardım sağlamak için harekete geçtiğini söyledi.

Adobe, Rusya'daki Tüm Yeni Satışları Durduruyor ve Creative Cloud'u Kesiyor

Artık Yeni Satış Yok, Creative Cloud Kesildi

“Adobe’nin ürün ve hizmetlerinin yasaklı kuruluşlar tarafından kullanılmadığından emin olmak için Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık tarafından uygulanan hükümet yaptırımlarına uyuyoruz. Ayrıca, Rus hükümeti tarafından kontrol edilen medya kuruluşlarına Adobe Creative Cloud, Adobe Document Cloud ve Adobe Experience Cloud erişimini sonlandırıyoruz,” diye devam ediyor Narayen.

Adobe CEO’su , Adobe Vakfı‘nın Ukrayna’daki topluluklara tıbbi yardımın yanı sıra ülkeden kaçan ailelerin yeniden yerleşimi ve ulaşım ihtiyaçlarına odaklanan 1 milyon doların üzerinde bir dizi hibe sağladığını söyledi.

“Gereksiz bir istilayı etkilemek için tek bir şirketin yapabileceği çok şey olduğunu anlıyoruz. Ancak demokrasiyi ve insanlığı desteklemek için sivil ve ahlaki sorumluluğumuzu da anlıyoruz. Doğrudan etkilenenlere ve tüm Adobe topluluğumuza destek olmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız.”

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.