Haberler

Canon Europe, Rusya’ya Gönderimleri Durdurdu

Canon Europe, ülkenin Ukrayna’ya yönelik saldırısına yanıt olarak Rusya’ya yeni ürün sevkiyatlarını askıya aldığını duyurdu.

Ukrayna’ya yönelik askeri saldırıların yol açtığı şiddet ve yıkım hepimizi şok ediyor. Canon Europe (Canon EMEA), hafta sonu web sitesinde yayınlanan bir bildiride, meslektaşlarımız ve hayatları derinden etkilenen Ukrayna halkı için en içten endişelerimizi paylaşıyoruz.

“Bu haftanın başlarından itibaren Canon EMEA, Rusya’ya yapılan tüm ürün teslimatlarını askıya aldı. Hızla gelişen durumu ve gelişmeleri takip etmeye devam ediyoruz” dedi. “Barış arzusunda birleşmiş durumdayız.”

Canon Europe ayrıca, Ukrayna ve çevresindeki bölgedeki insani yardım kuruluşlarına açıklanmayan bir miktarda para bağışladığını da ekliyor.

“Ukrayna’yı destekleyen dünya çapındaki yardım çabalarının bir parçası olarak, Ukrayna, Polonya, Romanya, Moldova, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Slovakya’daki uluslararası yardım ve insani yardım kuruluşlarına bağış yapıyoruz.”

Canon Europe, Rusya'ya Gönderimleri Durdurdu

Büyüyen Fotoğraf Endüstrisi Yasakları Listesi

Canon Europe’un açıklaması, büyük bir kamera markasının veya en azından bir şubesinin Ukrayna’daki savaşı ele alan ilk açıklamasıdır. Adobe ve Peak Design, saldırılara yanıt olarak ülkedeki faaliyetlerini durduracaklarını da açıkladı. Adobe , herkese açık bir blog yayınlarken, Peak Design niyetlerini e-posta yoluyla müşterilerine duyurdu.

Japonya merkezli hiçbir büyük kamera üreticisi, en azından Japon kurumsal düzeyinde, Rusya’daki ürünleriyle ilgili herhangi bir karar vermedi. Küresel arz sıkıntısının mevcut durumu göz önüne alındığında, Canon Avrupa’dan yeni gönderilerin yasaklanması, neredeyse tüm dünyada düşük ürün stoğunun aylardır bir sorun olduğu ve düzenli olarak yeni gönderiler olmadığı için, doğrudan bir yasak kadar iyidir. Rusya’da pek çok yeni RF kamera veya lens bulunmayacak ve bu da ülkede yeni Canon ürünleri satın almayı çok zorlaştıracak. Bununla birlikte, tüm yerel bayiler hala Rusya’da Canon ürünlerini satma yetkisine sahiptir.

Sony ve Panasonic’in de Rusya’ya satışları kesmeye yakın oldukları söylendi, ancak Sony Birleşmiş Milletler Mülteci Ajansına ve diğer insani yardım kuruluşlarına 2 milyon dolar bağışlıyor olsa da, yayın sırasında her iki şirketten de nihai bir karar verilmedi. bölgedeki kuruluşlar.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.