Haberler

Capture One Pro 12, Raw işlemeyi bir sonraki seviyeye taşıyor

Phase One, profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımını yeni maskeleme araçlarıyla güncelliyor ve en son aynasız kameraları destekliyor.

Capture One Pro, görüntü kataloglama, raw işleme ve düzenleme araçlarını ile Adobe Lightroom alternatifidir ama aynı zamanda profesyoneller için en iyi kalitede ham dönüşümler, renk düzenleme,iş akışı araçları, stüdyo fotoğrafçılığı için standart tethering araçları ve artı endüstrilerle ilgili olarak sunulan üst düzey bir yazılımdır.

Yeni sürüm, yeni Nikon Z6 ve Z7 aynasız fotoğraf makineleri, Canon EOS R, EOS M50 ve Fujifilm GFX 50R’nin ham dosyalarını da destekliyor.

Capture One Pro 12 ayrıca daha sonra değiştirilebilen Lineer Degrade ve Radyal Degrade maskeleri oluşturmanıza olanak veren yepyeni bir Parametrik Maskeleme motoruna sahiptir. Bu, Lightroom’un yeniden düzenlenebilir maskeleme araçlarıyla eşitlik sağlıyor. Zaten Capture One Pro kendi içerisinde karmaşık ayarlamaları kolay bir şekilde yapmanızı ve kontrol etemenize olanak tanıyan bir sisteme sahiptir.

Maskeleme araçlarını bir adım daha ileri götüren Capture One Pro 12, aynı zamanda, resimdeki farklı alanların parlaklığına dayalı bir maske oluşturabilen Luma Range parlaklık maskeleme araçlarını da tanıtıyor. Bunlar bir görüntüden diğerine kopyalanabilir ve her resme otomatik olarak uyum sağlar. Seçici gürültü azaltma veya son derece seçici renk veya ton ayarlamaları için kullanılabilirler.

Bunların hepsi Capture One Pro’yu daha da güçlü ve esnek hale getirmek için tasarlandı ve Phase One, yeni kullanıcılara daha kolay ve mantıklı bir kullanım sunmak adına yeni simgeler, geliştirilmiş aralık, daha iyi sürgüler ve menü sistemini yeniden tasarladı.

xSgzGx4zh4A8cnqvbkaU96 650 80
Capture One’ın yeni maskeleme motoru, yeni bir ‘dinamik’ parlaklık maskeleme özelliği ile birlikte yeniden düzenlenebilir doğrusal ve radyal maskeler sunuyor.

Fujifilm hayranları için harika haberler

Phase One, Photokina 2018‘de Fujifilm’in ünlü Film Simülasyon modlarına destek getireceğine söz verdi ve bunu Capture One Pro 12’ye ekledi. Yazılım artık tüm Fujifilm kamera modellerinden ham dosyaları açıp 16 farklı kamera modunu yeniden oluşturabiliyor. Velvia, Provia ve Fujifilm’in Acros siyah beyaz Film Simülasyonu dahil.

Bu destek, Fujifilm’in orta formatlı GFX 50S ve GFX 50R modellerini de içeriyor. (Bu, Photokina’daki heyecan verici duyurulardan biri olmuştu) Phase One, kendi rakip orta formatlı fotoğraf makinelerini kullanıyor, bu yüzden şirketin yazılımının rakip Fujifilm modellerini destekleyeceğini duymak harika oldu.

Fiyatlandırma ve 30 günlük deneme

Capture One Pro 12, kalıcı bir lisans için 299 dolar (yükseltme fiyatı 149 $) ama aynı zamanda marka özel Capture One Pro Sony 12 ve Capture One Pro Fujifilm 12 sürümlerinde de 219 dolara mal oluyor.

Alternatif olarak, Capture One Pro 12’yi, tam sürüm için ayda 15 ABD dolar veya Sony, Fujifilm sürümleri için ayda 14 ABD dolar karşılığında Adobe tarzı bir abonelik planıyla alabilirsiniz.

İlk önce denemek isterseniz, Phase One web sitesinden tam özellikli 30 günlük deneme sürümünü indirebilirsiniz.

Lightroom’dan daha pahalıdır, ancak Capture One Pro 12, stüdyo bağlama araçları, düzenleyici iş akışı ve işlenmemiş işlemlerinin kalitesi onu çok zorlu bir üne kavuşturan yüksek kaliteli bir profesyonel pazara yöneliktir.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.