Haberler

Adobe’nin Yeni Frame.io V4 Kapsamlı İyileştirmeler Vaat Ediyor

NAB 2024 öncesinde Adobe, bulut tabanlı Frame.io iş akışı platformunun yeni neslini tanıttı. Frame.io V4 (dördüncü sürüm) kolaylaştırılmış, basitleştirilmiş ve önemli ölçüde daha güçlüdür.

Adobe, “Frame.io V4, geri bildirimi merkezileştirerek, revizyon ihtiyacını azaltarak ve medya varlıklarının devredilmesini hızlandırarak geniş ölçekte kişiselleştirilmiş içerik sunan yaratıcı ekiplerin karmaşık ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı” diye söz veriyor.

Frame.io V4 sıfırdan yeniden oluşturuldu. Dinamik meta veriler ve “Koleksiyonlar” adı verilen yeni bir akıllı klasör sistemi sunan tamamen yeni iş akışı yönetimi özelliklerine sahiptir.

Frame.io V4

Platform, iş akışı dosya yönetimini ve işbirliğini hızlandırmak için tasarlanmıştır; bu nedenle dördüncü sürüm, tamamen yeniden işlenmiş dosya aktarımı, medya varlık incelemesi ve onayı, paylaşım ve sunum özelliklerine sahiptir.

“Video ve görsellerden tasarım ve belgelere kadar tüm içerik türlerine olan talep hızla artmaya devam ederken, Frame.io topluluğunun ihtiyaçları da gelişti. Şirketler, markalar ve bireyler, yaratıcı proje ne olursa olsun ekiplerin ve paydaşların fikir oluşturmak, işbirliği yapmak ve yaratmak için bir araya gelmelerini kolaylaştıran tek bir birleşik platforma ihtiyaç duyuyor,” diyor Frame.io’nun kurucu ortağı ve Yaratıcı Ürün Grubu Başkan Yardımcısı Emery Wells Adobe’de.

frameio v4 ui 2

Wells, “Net, merkezi geri bildirim, daha az revizyon ve medya varlıklarının daha hızlı teslim edilmesini sağlayan tamamen yeni yeteneklerle V4, tüm yaratıcılar ve prodüksiyon ekipleri için oyunun kurallarını değiştiriyor ve en iyi işlerini ortaya koymak için daha fazla odaklanma alanı sunuyor.” devam ediyor.

Yenilenen dosya yönetimini ayrıntılı olarak incelediğimizde Frame.io’nun önceki sürümü katı bir klasör yapısına dayanırken V4 önemli ölçüde daha esnektir. Kullanıcılar, ekiplerinin iş akışı tercihlerine bağlı olarak medyayı farklı şekilde etiketleyebilir, düzenleyebilir ve görüntüleyebilir. Dosya yapısı dinamiktir, gerçek zamanlı olarak ayarlanır ve meta veriler kullanılarak kolayca filtrelenebilir, gruplandırılabilir ve sıralanabilir; bu, öncekine göre önemli bir ilerlemedir.

frameio v4 ui 1

Ayrıca, farklı medya türlerinde tutarlı kontrol düzenleriyle daha sürükleyici bir görüntüleme deneyimi sunan, birleşik, yeniden tasarlanmış bir medya oynatıcı mimarisi de bulunmaktadır. Geri bildirim bırakmak Frame.io’nun büyük bir parçasıdır ve bir düzineden fazla yeni özelliğe sahip, elden geçirilmiş yorum yapma sistemi de dahil olmak üzere bu deneyim de geliştirildi. Son olarak paylaşım ve sunum özellikleri yenilendi.

Adobe, Frame.io V4’ün oyuncu seçimi ve seçmeler, konum araştırması, günlük çekim incelemeleri, pazarlama kampanyası yönetimi ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumları için daha yararlı olacağının sözünü veriyor. Yerel Frame.io bağlantısı çeşitli kameralarda giderek daha yaygın hale geldiğinden, bu fotoğrafçılar ve kameramanlar için iyi bir haber.

frameio v4 ui 4

Adobe ayrıca dört milyondan fazla kullanıcının halihazırda Frame.io’yu benimsediğini açıkladı. Frame.io V4, bugünden itibaren ilk olarak Frame.io Ücretsiz ve Pro müşterileri için beta olarak satışa sunulacak. Adobe Enterprise kullanıcıları bu yılın ilerleyen dönemlerinde erişime sahip olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.