Haberler

Adobe’nin Frame.io ‘Camera to Cloud’ Beta’sı Artık RED V-Raptors’ta Yayında

Frame.io, bugün V-Raptor ve V-Raptor XL genel beta sürümünün piyasaya sürülmesiyle kameradan buluta işlevselliğini RED kameralara getirme sözünü yerine getirdi.

Adobe şirketi, Fujifilm kameralarına da destek sözü vermesiyle aynı zamana denk gelen Ekim ayında RED kameralar için destek duyurdu. İkincisi hala lansmanını beklerken – şirket bunu ilk olarak 2023 İlkbaharında piyasaya sürmeyi planlıyordu – Frame.io, 8K Redcode RAW dosyalarını doğrudan bir V-Raptor kameradan buluta gönderme özelliğini getirdi. donanım gerekli. Şirket, tek gereken Frame.io veya Adobe Creative Cloud aboneliği ve yüksek bant genişliğine sahip bir internet bağlantısı olduğunu söylüyor.

RED V-Raptor ve V-Raptor XL artık 8K REDCODE RAW dosyalarını doğrudan kameradan Frame.io’nun bulut hizmetine yükleyebilir. Bu dijital ardışık düzen, 8K RAW R3D dosyalarının, günlük dosyalarının, ProRes’in, Proxy dosyalarının, WAV sesinin, özel LUT’ların ve her video bölümüyle ilişkili bir günlük dosyasının otomatik olarak yüklenmesini destekler.

Frame.io, “Yeni özellikleri yayınlamadan önce, bunları kendimiz için kapsamlı bir şekilde test ediyoruz” diyor. “[En son duyuru videomuzun prodüksiyonu] sırasında, bir 8K RAW R3D dosyasının, bir CDL’nin, bir ProRes proxy dosyasının, bir WAV’ın ve özel bir LUT’un ilk kez otomatik iletimini doğrudan buluta gönderdik. —Hiç dergi indirmeden Frame.io’ya doğrudan 4 TB 8K RAW. Açık olmak gerekirse, bunun için en az 800 Mbps internet hızı gerekiyor.”

Frame.io 'Camera to Cloud' Beta'sı Artık RED V-Raptors'ta Yayında

Bu hız gereksinimi, özelliği sonuna kadar kullanmak isteyen birçok prodüksiyon için en büyük sınırlayıcı faktör olacak ve temelde, en azından şimdilik, metro merkezlerindeki stüdyolar dışında herhangi bir yerde kameradan buluta kullanmayı başlangıç ​​dışı bir hale getirecek. olmak.

Bununla birlikte, önemli ölçüde daha az veri kullanacak tam bir proxy iş akışıyla devam etmek mümkündür. Meta verileri içeren bir yalnızca proxy teslimi, en az 80 Mbps yükleme hızı gerektirir; bu, yine de hızlıdır, ancak çok daha ulaşılabilirdir.

Frame.io, “2021’in başlarında Camera to Cloud‘u ilk duyurduğumuzdan bu yana, ilk iki donanım ortaklığımızdan bir düzineden fazla ortaklığa ulaştık” diyor. “Bu kamera içi entegrasyon, bu tür ortaklıkların yalnızca başlangıcı ve geleceğin medyasız iş akışının anahtarı.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.