Haberler

Fotoğraf Müzayedesinde Ansel Adams, Steve McCurry ve Daha Fazlasının Eserleri Bulunuyor

Dünyanın en ünlü fotoğrafçılarından bazılarının çarpıcı fotoğraf koleksiyonu müzayedeye gidecek ve bazılarının 18.000$’a varan hasılat yapması bekleniyor.

Hindman’ın fotoğraf müzayedesinde Ansel Adams ve Diane Arbus‘un yanı sıra Steve McCurry ve Sebastião Salgado gibi çağdaş fotoğrafçıların eserleri yer alacak .

Müzayedede öne çıkan bir manzara fotoğrafı, Ansel Adams’ın sakin bir eseri: Half Dome, Merced River, Winter, Yosemite National Park, California, 1938. 10.000 ila 15.000 $ arasında olduğu tahmin ediliyor.

Fotoğraf Müzayedesinde Ansel Adams, Steve McCurry ve Daha Fazlasının Eserleri Bulunuyor
Ay ve Yarım Kubbe, Yosemite Ulusal Parkı | Ansel Adams

Adams hevesli bir çevreciydi ve imzası niteliğindeki siyah beyaz fotoğraflarını çekmek için düzenli olarak Yosemite’i ziyaret ediyordu. Ayrıca orada bir galerisi vardı.

Half Dome görüntüsüne ek olarak , iki Adams Yosemite fotoğrafı daha satılıktır. Moon ve Half-Dome, Yosemite Ulusal Parkı, 1960 ve Oak Tree, Kar Fırtınası, Yosemite , 1948. Parçaların sırasıyla yaklaşık 6.000$ ve 4.000$’a satılması bekleniyor.

Lot 97 Sebastiao Salgado
Sebastiao Salgado

Mali’de kurumuş bir Faguibine Gölü’nün Sebastião Salgado fotoğrafı, fotoğrafçının kültürel erozyon, yoksulluk ve iklim değişikliği temalarına değiniyor.

Manzara fotoğraflarından uzaklaşarak sıra dışı iki moda fotoğrafı var. Horst P. Horst‘un 1939 tarihli (Mainbocher) Korsesinin tahmini fiyatı 7.000 ila 9.000 $ olarak belirlendi. Çerçeve, Horse’un İkinci Dünya Savaşı’nın patlak vermesinden kaçmak için Paris’ten New York’a kaçtığı akşam çekildi.

Lot 48 Horst P. Horst Mainbocher Corset 1939
(Mainbocher) Korse | Horst P. Horst
Lot 129 Norman Parkinson Young Velvets Young Prices Hat Fashions for British Vogue The New York skyline from the roof of the Conde Nast building on Lexington Avenue New
İngiliz “Vogue” için Genç Kadifeler, Genç Fiyatlar, Şapka Modaları | Norman Parkinson

Genç Kadifeler, Genç Fiyatlar, Şapka Modaları, İngiliz “Vogue” için New York’ta Lexington Caddesi’ndeki Condé Nast binasının çatısından alınan, 1949, 3.000 ila 5.000 $’a ulaşması bekleniyor.

Ayrıca National Geographic dergisinin Haziran 1985 kapağında yer alan Amerikalı foto muhabiri Steve McCurry tarafından çekilen Sharbat Gula, Afgan Kızı, Pakistan da satılıktır.

Lot 71 Steve McCurry Sharbat Gula Afghan Girl Pakistan 1985

Müzayede 6 Aralık’ta, teklif vermenin Merkezi Saatle 13:00’te başlayacağı tarihte başlıyor.

6 Aralık için sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki müzayede seansı planlanmıştır . Chicago’ya yakın fotoğraf alıcıları, Hindman’ın satış odasında şahsen teklif verebilecekler, ancak telefonla, devamsız teklifle ve çevrimiçi olarak da yapmak mümkün.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.