EkipmanlarHaberler

Panasonic Lumix BGH1: Drone’larda kamera performansı artıyor

Panasonic, kutu tasarımına sahip ilk aynasız kamerasını görücüye çıkardı. Panasonic Lumix BGH1, Micro Four Thirds sistemiyle geliyor.

Şirket, kamerayı çoklu kamera kurulumları, drone kullanımı ve canlı yayın dahil olmak üzere çeşitli video prodüksiyon ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarladığını söylüyor.

Panasonic Lumix BGH1

Lumix BGH1 Ethernet + adı verilen bir bağlantıyı bünyesinde barındırıyor. Aynı kabloyu hem güç için hem de ağa bağlanmak için kullanmak mümkün. Ancak kullanıcılar pek tabii AC bağlantısını da kullanabiliyor. Kamera 10,2 megapiksel sensörü bünyesinde barındırıyor. Kamera saniyede 60 kareye kadar veya 4: 2: 2’de 30 fps’ye kadar 4: 2: 0 kalite seviyelerinde 10 bit 4K çekim yapabiliyor.

Panasonic Lumix BGH1

Sistem ayrıca 240 fps’ye kadar Full HD çekimi destekliyor. Çift SD kart girişine destek veren kamerada 2.4 GHz Wi-Fi, Bluetooth 4.2 ve USB-C 3.1 bağlantı noktaları bulunuyor. 3G-SDI, HDMI ve 3.5 mm ses giriş/çıkışı kameranın sunduğu diğer özellikleri arasında. Kamerada dahili bir ekran yer almıyor.

Panasonic Lumix BGH1 satış fiyatı ne kadar?

545 gram ağırlığındaki Lumix BGH1’de LUMIX Tether for Multicam PC yazılımı ile aynı anda 12 kamera kontrol edilebiliyor. Kameranın Amerika’daki satış fiyatı 2.000 dolar, İngiltere’deki fiyatı ise 1.900 pound. Kamera kasım ayında yurt dışında piyasadaki yerini alacak.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu