Haberler

Kodak Profesyonel Fotoğraf Kimyasalları Geri Döndü

Kodak Profesyonel Fotoğraf Kimyasalları Geri Döndü

Avrupalı ​​analog fotoğrafçıların bugün kutlamak için bir nedenleri var. Kodak Profesyonel Fotoğraf Kimyasalları bir kez daha tüm Avrupa’da satın alınabilecek.

Yeniden markalanan Kodak Profesyonel Fotoğraf Kimyasalları yalnızca Avrupa’da satışa sunulacak. Kimyasallar , Kodak Profesyonel Fotoğraf Kimyasalları’nın resmi Avrupa distribütörü olarak seçilen, Birleşik Krallık merkezli güzel sanatlar ve fotoğraf baskı ekipmanı sağlayıcısı Dupli tarafından dağıtılacak. Şu an itibariyle Kodak kimyasallarını satın alabileceğiniz tek yer Dupli, ancak ürünleri Avrupa’daki fotoğraf mağazaları ve profesyonellerin kullanımına sunmak için diğer distribütörlerle ortaklık kurduğunu söylüyor.

Şimdilik siyah beyaz kimya tek seçenek olsa da Dupli, Kodak Renkli Negatif ve E-6 Kimya’nın bu yılın sonlarında piyasaya sürüleceğini, dolayısıyla renkli fotoğrafçıların da sabırsızlıkla bekleyecekleri bir şey olduğunu söylüyor. Bunların ABD’ye ulaşıp ulaşmayacağı ya da ne zaman ulaşacağı konusunda henüz bir bilgi yok, ancak umarız bu da planın bir parçasıdır.

Avrupalı ​​film fotoğrafçıları için iyi haber, geçen Kasım ayında Amerikalılara gelen benzer haberlerin ardından geldi. Geçtiğimiz sonbaharda Michigan merkezli Photo Systems, Kodak fotoğraf kimyasallarını yeniden üretime soktuğunu duyurdu. Bu duyuru , daha önce lisansa sahip olan Çinli holding şirketi Sino Promise’ın geçen Nisan ayında fotoğraf kimyası işinden ayrılmasının ardından geldi. Photo Systems eski süreçlerde uzmanlaşmıştır, dolayısıyla bu kimyasalların üretimini devralması mantıklıdır.

Geçen sonbahardaki duyuru sırasında Photo Systems, ürünleri 2024’ün ilk çeyreğinde göndermeye başlamayı umduğunu söylemişti. Bunun çok az ötesine geçtik, bu yüzden işlerin ilerlemesi gerekiyor. Avrupa dağıtımına ilişkin yeni duyurunun Photo Systems’in geçen yılki haberleriyle ilgili olup olmadığı belli değil. Photo Systems ayrıca siyah-beyaz kimyasıyla başlayacaklarını da söyledi, aslında Avrupa’da da böyle oldu.

Yeni çıkan kimya, orijinal kimyasallarla aynı formülleri kullanıyor ancak yeni bir görünüme sahip. Piyasaya sürülen ilk kimyasallar, XTOL, T-MAX ve D-76 dahil olmak üzere Kodak’ın en popüler siyah beyaz ürünlerinden bazılarıdır. Kullanıcılar ayrıca Rapid Selenium Toner, Photo-Flo, HC-110 geliştirici, Hypo Clearing Agent Powder, Dektol Paper Developer Powder ve Kodak’ın stop banyo konsantresini de satın alabilecekler. Temel olarak, bir film fotoğrafçısının fotoğrafları geliştirmek ve basmak için ihtiyaç duyabileceği her şey satın alınabilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.