Haberler

Magnum Photos, Korkunç İfşa’ya Yanıt Olarak Daha Fazla Araştırma Vaat Ediyor

Magnum Photos, fotoğrafçılarından biri olan David Alan Harvey‘in kadınlara karşı davranışları ile ilgili ettiği iddialarına verdiği yanıt nedeniyle ateş altında kalmaya devam etti.

Bugün kuruluş, Davranış Kurallarını açıklamayı ve iddialar hakkında daha fazla araştırma yapmayı vaat eden bir mektup yayınladı.

21 Aralık 2020’de Columbia Journalism Review , Magnum Photos hakkında derinlemesine bir ifşa yayınladı. Magnum, anonim bir dava olarak nitelendirdiği bir olay yüzünden Harvey’i bir yıllığına örgütten uzaklaştırmıştı, bazılarının hoşgörülü olduğu bir askıya alma. Ancak makale, daha fazla kadın fotoğrafçı ekleyerek ve kadınları hem başkan hem de CEO olarak seçerek #MeToo hareketinde bir lider olarak görünme girişimlerine rağmen, kadınlardan çok sayıda kişinin 13 yıllık bir süre boyunca David Alan Harvey‘in uygunsuz davranışını tanımladığını iddia ediyor.

Columbia Gazetecilik İnceleme Harvey’in uygunsuz davranış birden geçmişine kaydedilen durumları ortaya koymaktadır. Bu rapor, birden fazla kadına onarılamaz zarara neden olan farklı davranış örneklerinden bahsediyor.

Yanıt olarak Magnum bugün daha fazlasını yapmayı vaat eden bir açıklama yaptı.

Bugün, David Alan Harvey’nin geçtiğimiz günlerde Columbia Journalism Review’de yaptığı uygunsuz davranış iddialarına yönelik yeni bir bağımsız soruşturma açıyoruz. Bu, İngiltere hukuk firması Hodge Jones & Allen’ın (HJA) ortağı Susie Al-Qassab tarafından harici ve bağımsız olarak yürütülecektir.

Bildirimde bulunmanın cesaret gerektirdiğinin farkındayız ve tüm hesapların hassas ve gizli bir şekilde ele alınacağına söz veriyoruz. Soruşturma, Magnum’dan bağımsız güvenli bir alan sunar ve bunu bildiren kişinin rızası olmadan bize hiçbir bilgi aktarılmayacaktır. Katılanları göz önünde bulundurarak, hızlı bir şekilde ilerlemek istiyoruz ve bu nedenle saygıyla öne çıkmak isteyenlerden ay sonuna kadar bunu yapmayı düşünmelerini rica ediyoruz.

Önceki ifadelerden tam bir dönüş olarak Magnum, davranış kurallarını yayınlayacağına söz verdi.

İyileştirmeye çabalarken, süreçlerimiz hakkında daha şeffaf olmanın Magnum’da güven oluşturmanın önemli bir parçası olduğunun farkındayız. Bu nedenle önümüzdeki haftalarda Magnum’un davranış kurallarını yayınlayacağız. Bunu geçen yıl kullanıma sunmamanın bazı insanların öne çıkma konusundaki isteksizliğine katkıda bulunduğunu şimdi anlıyoruz ve bunu daha önce fark edemediğimiz için üzgünüz.

Magnum’un değerlerini yeni bir etik kodda ortaya koyan bir bildirimin yanı sıra bu yıl yeni bir çocuk koruma politikası yayınlamayı planlıyoruz. Fotoğrafçılarımız bağımsız olarak pratik yaparken ve çalışmaları çok çeşitliyken, toplu olarak hedeflediğimiz ve halka açık bir şekilde taahhüt etmek istediğimiz standartlar ve değerler vardır.

Bu, fotoğrafçılık sektöründeki kadınlar ve Magnum ile ilgili herkes için zor ve üzücü bir dönem oldu. Tam ve bağımsız bir soruşturmayı desteklemeye ve Magnum için ve Magnum ile birlikte çalışanlar için yeni bir karşılama ve kapsayıcı kültür yaratmak için gerekli olan değişiklikleri görmeye tamamen kararlıyız.

Magnum’un tam mektubunun yanı sıra Columbia Journalism Review’un ayrıntılı raporunu buradan okuyabilirsiniz.

Magnum Photos, 70 yılı aşkın süredir var olan fotoğrafçı üyelerine ait uluslararası bir fotoğraf kooperatifidir. Magnum, fotoğrafçılarının 1930’lardan beri dünyanın belli başlı olaylarının ve kişiliklerinin çoğunu belgelediğini ve “Magnum fotoğrafçılarının nadir olduğunu ve ajansın kendi kendini seçtiğini; üyelik minimum dört yıllık bir süreçtir ve bir fotoğrafçının kariyerinin en iyi ödülü olarak kabul edilir. “

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.