Haberler

Adobe Photoshop Elements ve Premiere Elements 2024: İşte yenilikler

Adobe Photoshop Elements ve Premiere Elements 2024
Yeni Adobe Photoshop Elements 2024 şu anda indirilebilir.

Adobe her yıl kullanıcı dostu Photoshop Elements ve Premier Elements görüntü ve video düzenleme programlarına yönelik güncellemeleri duyuruyor ve bu yıl da bir istisna değil. Bu güncellemeler, programların kendisi gibi, kullanımı kolay işlevsellik ile yeni ve ek yaratıcı seçeneklerin bir birleşimidir. Mevcut ve potansiyel kullanıcıların ilgisini çekebilecek bazı güncellemelere bir göz atalım.

Adobe Photoshop Elements

PSE UIModernization
Yeni (ve gecikmiş), karanlık mod seçeneğine sahip yenilenmiş bir kullanıcı arayüzüdür.

En göze çarpan (ve belki de dikkate değer) güncelleme, revize edilmiş kullanıcı arayüzüdür (UI) – hoş karşılanan bir değişiklik ve bizce çok gecikmiş. Yeniden tasarlanan yazı tipleri ve menülere ek olarak Photoshop Elements artık karanlık mod da sunuyor. Kullanıcılar, uygulamanın standart beyaz arka planı ile görüntüleri görsel olarak daha iyi dengeleyen koyu arka plan arasında hızlı bir şekilde geçiş yapabilir.


Photoshop Elements 2024’ü satın alın:


Tek tıklamayla yapılan düzeltmeler artık daha verimli erişim için tek bir hızlı eylem panelinde birleştirildi ve birkaçını saymak gerekirse Arka Plan, Konu ve Yaratıcı gibi çeşitli genel kategoriler halinde düzenlendi. Bu gruplamalar içerisinde Arka Plan Seç, Gökyüzü Seç ve JPEG Yapılarını Kaldır gibi birçok yeni özelliğin de aralarında bulunduğu 25 seçenek bulunmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi, ikincisi, özellikle aşırı sıkıştırmadan muzdarip olanlar için daha pürüzsüz ve daha doğal görünümlü görüntüler üretmek üzere tasarlanmıştır.

PSE QuickActionsJPEGArtifactsRemoval WithMenu
Yeni tek tıklamayla düzeltme, görüntü sıkıştırmadan kaynaklanan JPEG bozulmalarını ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.

Photoshop Elements, yeni bir beceri öğrenirken harika bir referans olan yararlı adım adım Kılavuzlu Düzenlemeleri ile tanınır. Adobe, daha verimli bir iş akışı için tüm metin seçeneklerini tek bir yerde birleştirdi. Kartlara veya sosyal medya gönderilerine biraz heyecan katmak için kullanıcıların metni çarpıtarak, degradeler, desenler ve dokular ekleyerek stilize etmesine olanak tanıyan yeni bir yaratıcı metin stili eklendi.

PSE AddTextGuidedEdit AFTER
Yeni metin Kılavuzlu Düzenleme, dokular ve degradeler gibi öğeler ekleyerek metin konusunda yaratıcı olmanızı sağlar.

Ayrıca, kullanıcılar başka bir görsele benzer bir görünüm veya ton istediğinde yardımcı olabilecek bir özellik olan Renk Eşleştirme de yenidir. Bir görüntünün renk tonunun diğerine aktarılması veya simüle edilmesi, bu amaç için tasarlanmış Adobe ön ayarlarından birinin veya kendi fotoğraflarınızdan birinin rengini örnekleyerek kolayca gerçekleştirilir. Doygunluk, renk tonu ve parlaklık daha sonra istenen estetiğe uyacak şekilde ayarlanabilir. Bu, yalnızca tek bir fotoğrafa değil aynı zamanda fotoğraf grubunu görsel olarak birleştirmek için bir dizi görüntüye aynı havayı getirmek veya bakmak için ilginç bir seçenek olabilir.

PSE ColorMatch
Renk uyumu ile bir görselin rengini diğerine uygulayabilirsiniz.

Makaralar fotoğraf sözlüğümüzün bir parçası haline geldi, bu nedenle Photoshop Elements’in bu son sürümde Makaralar özelliğini içermesi şaşırtıcı değil. Birkaç fotoğraf toplayın, metin, efektler ve grafikler ekleyin; Photoshop Elements bunu sosyal medyada veya e-posta yoluyla paylaşmak üzere bir mp4 videoya veya GIF’e dönüştürecektir.

PSE PhotoReel
Photoshop Elements, mp4 video veya GIF olarak paylaşmak üzere resimlerinizden oluşan bir makara oluşturmayı kolaylaştırır.

Ayrıca, sosyal medyayı desteklemek amacıyla Photoshop Elements artık Instagram, Facebook ve X (diğer adıyla Twitter) formatları için şablonlar sunuyor. Birkaç olasılığı saymak gerekirse, gönderiler, IG hikayeleri ve Facebook profilleri için doğru boyut ve en boy oranını sağlamak amacıyla bu kullanışlı seçenekleri kullanın.

Önemli güncellemeleri tamamlamak için. Photoshop Elements kullanıcıları artık ücretsiz Adobe Stock fotoğraflarına erişebiliyor. Bunlar, kolajlar yapmak ve arka planları değiştirmek için kişisel fotoğraflarla birleştirilebilir (güzel veya nötr tasarımlar ve düz renkler dahil olmak üzere bazı harika arka planlar mevcuttur). Programın tek tıklamayla arka planı seçme/değiştirme özellikleri sayesinde hazır görüntüler yaratıcı projeler için kullanışlı olabilir.

Adobe Premiere Elements 2024
Photoshop Elements’ın video yazılımı kardeşi Adobe Premiere Elements 2024 indirilebilir.

Adobe Premiere Elements

PRE ColorMatch
Photoshop Elements gibi Premiere Elements de bir görüntünün veya videonun rengini ve görünümünü başka bir videoya uygulamak için Renk Eşleştirme özelliğini sunar.

Yenilenen kullanıcı arayüzü ve karanlık veya aydınlık mod seçenekleri de dahil olmak üzere Photoshop Elements’ın birkaç özelliği video tarafına da taşındı. Premiere Elements ayrıca bir fotoğraf veya videodaki rengi ve tonu başka bir videoya aktarmak veya simüle etmek için aynı renk Eşleştirme seçeneğini de sunar. Yine, ödünç alınan ‘görünümü’ kaynaklamak için dahil edilen ön ayarlardan veya kendi görselinizden veya videonuzdan seçim yapabilirsiniz. Elbette renk ayarı yalnızca tek bir karede değil, videonun tamamında uygulanıyor.


Premiere Elements 2024’ü satın alın:


Reels teması aynı zamanda Premiere Elements’e de aktarılıyor ancak biraz farklı bir şekilde uygulanıyor. Kullanıcının görüntüleri seçmesi yerine yazılım, yüz görünürlüğünü, bir grup insanın olup olmadığını, ne kadar aksiyonun gerçekleştiğini ve çekimin kalitesini hesaba katarak neyin ilgi çekici olduğunu düşündüğünü belirliyor. Bu kriterleri karşılayan klipler seçildiğinde, Premiere Elements bunları en iyi (programa göre) içeriklerinizin öne çıkanlar bölümünde birleştirir. Ancak bazı ayarlamalar yapmak istiyorsanız videoyu düzenleyebilirsiniz. Hatta önceden ayarlanmış bir görünüm uygulayabilir ve bir ses seçeneği bile belirleyebilirsiniz.

PRE HighlightReel
Premiere Elements “en iyi” (en ilginç) kliplerinizi seçecek ve bunları bir video Reel’de birleştirecektir.

Elbette ses, herhangi bir videonun önemli bir bileşenidir ve Premiere Elements, daha gösterişli bir parça (veya belki de sadece eğlence için) için bir düzine yeni ses efekti sunar. Yeni ses efektleri arasında ReVerb, De Hummer ve Vocal Enhancer yer alıyor.

PRE AudioEffects
Premiere Elements’taki ReVerb ve DeHummer gibi yeni seçeneklerle ses parçalarınızı canlandırabilir veya güzelleştirebilirsiniz.

Web ve Mobil Yardımcı Uygulamalar

Elements Web ve Mobile yardımcı uygulamalarının birkaç yeni özelliği var. Ancak güncellemeler Beta sürümde ve yalnızca İngilizce dilindedir. Belki de en önemlisi, Elements’in mobil, masaüstü ve Web sürümleri arasındaki birlikte çalışabilirlik ve senkronizasyondur.

Fiyat ve Stok Durumu

Adobe Photoshop Elements ve Premiere Elements 2024 artık indirilebilir. Kalıcı lisansların fiyatlandırması değişmedi ve tam ve yükseltme seçeneklerini içeriyor. Adobe Photoshop Elements 2024, tam sürüm için 99 ABD doları veya yükseltme için 79 ABD doları tutarında geri ödeme yapacaktır. Fiyatlandırma, video karşılığı için aynıdır: Premiere Elements’in maliyeti 99 ABD Doları (tam) ve 79 ABD Dolarıdır (yükseltme). Her iki uygulamayı da içeren paketin ücreti 149,99 ABD Doları (tam) ve yükseltme ücreti 119,99 ABD Dolarıdır.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.