Haberler

Meta, Hem Facebook hem de Instagram Arasında NFT Paylaşımını Sağlıyor

Meta bugün, kullanıcıların NFT’lerini her iki sosyal ağa bağlı bir dijital cüzdandan Instagram ve Facebook’ta yayınlamalarına izin vereceğini duyurdu.

Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta, “metaverse” fikrini bir şey haline getirmeye niyetli görünüyor ve bu hedefle birlikte NFT’leri ikiye katlıyor. Şirket daha önce NFT‘ler ve dijital cüzdanlarla entegrasyonu duyurdu ve Instagram’da NFT’lerin yayınlanmasına zaten izin verdi , ancak bugünün en son güncellemesi hem bu platformda hem de Facebook’ta paylaşıma izin verecek.

NFT gönderileri “parıltılı bir efekt” içerecek ve açıklama gibi genel bilgileri görüntüleyebilir.

Meta’nın son birkaç aydaki NFT çabaları 100 ülkeye yayıldı ve Ethereum, Polygon ve Flow’daki cüzdanlar için destek içeriyor ve bildirildiğine göre ek üçüncü taraf desteği yolda.

Bu girişimin lansmanı, Mayıs ayında, Haziran’daki NFT kazasından hemen önce duyuruldu. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, planı Mart ayında , o zamanlar sadece Instagram için olan SXSW sırasında duyurmuştu. Ancak açıkçası kripto düşüşü Meta’yı korkutmadı. Ve özellikle NFT’lere kaynak yatıran tek şirket olmaktan çok uzak. Ocak ayında Twitter, NFT’ler için de destek ekledi . Bu durumda, kullanıcılar belirteçleri profil resimleri olarak kullanabilirler.

NFT ve blockchain pazarları bir darbe almış olsa da , aynı şey , para kaybeden bölümler, yönetici sarsıntıları ve işe alımları yavaşlatan acımasız bir yaz geçiren Meta için de geçerlidir – bu yüzden belki de aslında mükemmel eşleşme budur.

Meta, NFT’leri açıklayan bir blog yazısında, “Bugün yaratıcılar, işleri, topluluklarıyla ilişkileri ve nasıl para kazanabilecekleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak için değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) kullanıyor” diyor.

“Ve gelecekte, insanların sanal nesneleri ve deneyimleri nasıl satın alacakları, kullanacakları ve paylaşacakları konusunda NFT’lerin kritik olacağını düşünüyoruz. Kısa bir süre önce, metaverse için inşa ederken keşfettiğimiz yeni teknolojilerden sadece biri olan dijital koleksiyonlu NFT’leri sergilemenin bir yolunu duyurduk.”

Meta, Hem Facebook hem de Instagram Arasında NFT Paylaşımını Sağlıyor

Belki de metaverse’i oluşturmak, insanların dijital platforma akın etmesine, en azından Zuckerberg’in en son sanal gafına aval aval bakmalarına neden olabilir .

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.