Haberler

Insta360 X4’ün Köpekbalığına Karşı Dayanıklık Testi

Insta360 X4'ün Köpekbalığına Karşı Dayanıklık Testi

Macera kamerası üreticisi Insta360 , Dünya Okyanus Günü için kameralarının köpek balıklarına karşı ne kadar dayanıklı olduğunu test ederken güçlü balıklara da geri vermeye karar verdi.

Bir videoda Insta360, köpekbalığının ısırması için bir kamera bıraktı ve su altı canavarının çenesinde bunun nasıl olacağını test etti. Elbette, Görünmez Dalış Kutusunun içindeki 360 derecelik aksiyon kamerası Insta360 X4 olan kamera , bu olurken hala dönüyor ve izleyicilerin, aslında bir köpekbalığı tarafından yenmeden, bir köpekbalığı tarafından yenmenin nasıl bir şey olduğunu görmelerine olanak tanıyor. köpek balığı. Videoda, balığın çenelerinin kameranın etrafında kapandığı ve sivri diş sıralarının arasında yalnızca bir ışık aralığı kaldığı görülüyor. Ne yazık ki köpekbalığı için Insta360 pek lezzetli ya da yenilebilir görünmüyor, bu yüzden devam etmeden önce cihazı serbest bırakıyor.

Ancak Insta360 yalnızca köpekbalıklarını “beslemiyor”. Kamera şirketi ayrıca kar amacı gütmeyen Deep Sea Guardians kuruluşuyla da ortaklık kurdu ve videonun yayınlanmasından sonraki ilk 72 saat içinde videoya yapılan her yorum için 1 dolar bağışlama sözü verdi.

Insta360’ın Instagram Reel başlığında “İnsan etkisi halihazırda köpekbalığı popülasyonlarının %70’inden fazlasını kaybetmemize ve okyanus ekosistemlerini tahrip etmemize neden oldu” yazıyor.

Bu, denizdeki yaban hayatının korunmasına yardımcı olmak için Deep Sea Guardians ile ortaklığa yol açtı. Bu hareket geçmişte de başarılı oldu; önceki yıllarda Deep Sea Guardians ile birlikte çalışılmış ve köpekbalıklarının ağızlarının içinden görüntüler çekilmişti .

Insta360 yaratıcısı ve Deep Sea Guardians’ın kurucusu Zimy, “Sosyal medya, kullandığımız ana ve en güçlü araçlardan biri” diyor. “İnsanları dünya okyanuslarında neler olduğu ve köpekbalıklarını endişe verici bir oranda kaybettiğimiz konusunda bilgilendirmek için sürekli olarak görseller paylaşıyoruz. Milyonlarca görüntüleme toplayan çeşitli sosyal medya kampanyaları yürüttük. Ayrıca mesajımızı mümkün olduğunca çok insana ulaştırmak ve insanların algılarını değiştirerek ve onları bu sorundan haberdar ederek köpekbalıkları üzerinde yapabileceğimiz olumlu etkiyi artırmak için zaten büyük platformlara ve topluluklara sahip olan Insta360 gibi markalarla da işbirliği yapıyoruz.”

Insta360 ayrıca bir YouTube videosunda, Insta360 X4 ve Insta360 Ace Pro kameralarından alınan görüntülerle Rota Adası açıklarındaki denizi gösteren dört sinematik çekimden oluşan bir koleksiyon yayınladı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.