Twitter Twitter Blue Aboneleri icin NFT Profil Resimlerini Baslatti
Haberler

Twitter, Twitter Blue Aboneleri için NFT Profil Resimlerini Başlattı

NFT’lerin yaygın olarak benimsenmesi, Twitter’ın Twitter Blue abonelerinin artık kripto cüzdanlarını sosyal medya platformuna bağlayabileceklerini ve NFT’leri özel olarak işaretlenmiş profil resimleri olarak gösterebileceklerini açıklamasıyla büyümeye devam ediyor.

Twitter, sahip oldukları, kimliği doğrulanmış NFT‘lerini profil resimleri olarak göstermelerine izin verecek bir özellik aracılığıyla , Twitter Blue aboneliğini (aylık 3 ABD dolarına mal olan) bir kullanıcı alt grubuna çekici hale getirmenin bir yolunu bulmuş olabilir .

Twitter Blue Aboneleri için NFT Profil Fotoğrafları

Resmi olarak “Twitter Blue Labs”ın bir parçası olan özellik teknik olarak test aşamasındadır ancak Twitter Blue abonelerine sunulacaktır. Bununla birlikte, özelliğin bir noktada genel kullanıcılara sunulması mümkündür.

Twitter, “Bir NFT profil resmi ayarlamak, insanların Twitter hesabınızı bağlı cüzdanınızın genel kripto cüzdan adresiyle ilişkilendirebileceği anlamına gelir” diye açıklıyor. “Bu, Twitter hesabınızın, o cüzdandaki diğer tüm NFT’ler de dahil olmak üzere, mevcut ve geçmiş kripto cüzdan işlemleriniz ve varlıklarınızla ilişkilendirileceği anlamına gelir, çünkü bu bilgilerin tümü halka açık blok zincirinde mevcuttur.”

Twitter, bağlı kripto cüzdanlarından asla para talep etmeyeceğini ve ayrıca bir kullanıcının özel anahtarını veya tohum cümlesini asla talep etmeyeceğini ve bunların asla hiçbir yerde paylaşılmaması gerektiği konusunda uyarıyor.

Twitter, “Kripto cüzdanınızla devam eden bir bağlantı kurmamamıza rağmen, profil resminiz olarak belirlediğiniz NFT’yi tutmaya devam etmesini sağlamak için genel adresinizi saklıyoruz” diyor.

Bir NFT profil resmi olarak ayarlandığında, onu geleneksel profil resimlerinden ayıran altıgen bir şekil olarak görüntülenecektir. Şu anda Twitter Blue aboneleri, iOS için Twitter uygulamasında profil resmi olarak yalnızca bir NFT ayarlayabilir, ancak altıgen şeklindeki profil resmi tüm platformlarda görülür.

Twitter’ın NFT çılgınlığına katılmanın dolambaçlı yolu

NFT Profil Resimlerini Başlattı

NFT’ler ana akım olmaya devam ederken, şirketler ürünlerini kripto sanat borsası ile ilişkilendirmenin yollarını bulmaya çalışıyorlar. Twitter, bir kripto pazarı olmak yerine oldukça basit bir yaklaşım benimsedi ve bunun yerine abonelik hizmeti aracılığıyla NFT’lerden para kazanacak. Şirket, doğrudan onlara yatırım yapmak zorunda kalmadan NFT’lerden hala para kazanabilir.

Bu duyuru, Meta markalarının Facebook ve Instagram’ın her platformda NFT satın almak, satmak ve görüntülemek için bir yol üzerinde çalıştığını iddia eden bir raporun ortaya çıkmasından sadece birkaç saat sonra geldi. Sosyal medya devi, onlardan para kazanmanın bir yolunu bulmaya çalışan bir dizi farklı endüstrinin en yenisi olurdu. Video oyunu şirketleri uzayda ciddi deneyler yapmaya başlıyor ve televizyon üreticisi Samsung , 2022 televizyonlarına gelen yerleşik pazar yeri aracılığıyla NFT’lerde her şey yolunda görünüyor .

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.