EkipmanlarHaberler

Canon EOS-R5 duyuruldu; 8K video yetenekli yeni aynasız!

Görüntüleme devi Canon, bugün sürpriz iki duyuru yaptı. Canon EOS-R5 modelinin geliştirme duyurusu yapıldı. Ayrıca Canon EOS 850D de tanıtıldı.

Fotoğraf makinesi pazarının en üstündeki isim Canon, karşımıza ilk olarak Canon EOS-R5 ile çıktı. Henüz geliştirme duyurusu yapılan model, bir aynasız fotoğraf makinesi. Firmanın verdiği sınırlı sayıdaki ilk bilgilere ve daha önce sızanlara bakarsak RF-Bayonet model yüksek ihtimalle 40 megapiksel bir FF (Tam Kare) CMOS sensör üstüne kuruluyor. Gövde içinde görüntü sabitleme yapabilecek olması sevindiren üst düzey model, mekanik perde ile saniyede 12 kare seri çekim hızına ulaşabiliyor. Bünyesinde iki adet SD kart yuvası yer alacak kameranın, en çok dikkat çeken yanı ise 8K video yeteneği oluyor. 4K dönemine biraz geç adım atan Canon, 8K konusunda ise kullanıcılarını üzmeyecek gibi görünüyor. 8K videolardan yüksek kaliteli fotoğraflar çıkarılabileceği de aktarılırken, Canon EOS-R5 yeni nesil aynasız fotoğraf makinesinin ne zaman çıkacağı ya da fiyatı henüz açıklanmıyor. Bu arada firmadan 9 yeni RF serisi aynasız uyumlu lensin geldiği de söyleniyor. Bu yeni lensler arasında en çok RF 100-500mm F4.5-7.1 L IS USM dikkat çekiyor. Bu arada hali hazırda duyurulan 400 dolarlık RF 24-105mm F4-7.1 IS STM de karşımızda bulunuyor

Canon EOS-R5 çok iddialı gelirken, Canon EOS 850D oldukça standart bir gövde

Canon EOS 850D bir aynasız değil DSLR fotoğraf makinesi. Firmanın herkese hitap eden serisindeki model standart bir tasarımla geliyor. Merkezinde 24 megapiksel APS-C CMOS sensör yer alan model, gücünü DIGIC 8 işlemciden alıyor ve saniyede 7 kare seri çekim yapabiliyor. 4K video çekebilen DSLR, bünyesinde bunu kolaylaştıran bir hareketli LCD ekran taşıyor. Çok dikkat çekmeyen kameranın başlangıç fiyatı 750 dolar seviyesinde yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.