Haberler

Mark Zuckerberg, NFT’lerin Instagram’a Geldiğini Doğruladı

Meta’dan Mark Zuckerberg, “umutla” NFT’lerin önümüzdeki birkaç ay içinde Instagram’a geleceğini söylüyor. Ek olarak, şirketin kullanıcıların bunları uygulama içinde basmasına izin vermeyi planladığını söyledi.

Mark Zuckerberg, NFT'lerin Instagram'a Geldiğini Doğruladı

Zuckerberg, South By Southwest’teki (SXSW) bir panelde konuşan Engadget’a göre , “Yakın vadede NFT’leri Instagram’a getirmek için çalışıyoruz” dedi . “Bugün tam olarak ne olacağını açıklamaya hazır değilim. Ancak önümüzdeki birkaç ay içinde, NFT’lerinizden bazılarını getirme yeteneği, umarım zamanla bu ortamda bir şeyler basabilir.

The Verge’den Casey Newton’a göre Zuckerberg, NFT’lerin önümüzdeki birkaç ay içinde Instagram’da olacağından umutlu olduğunu da sözlerine ekledi. Zuckerberg, NFT’lerin platforma nasıl entegre edileceğine dair herhangi bir ayrıntı vermese de, mevcut NFT sahiplerinin satın aldıkları sanat eserlerini sergilemelerine izin vereceğini ve Instagram’da onlar için tam vizyonun yeni para basma yeteneğini içerdiğini özellikle önerdi. Uygulamadaki NFT’ler.

Zuckerberg ayrıca NFT’lerin metaverse vizyonunda önemli bir rol oynayacağını söyledi.

Engadget’a göre, “Umarım, avatarınızın meta evrende giydiği giysi, bilirsiniz, temel olarak bir NFT olarak basılabilir ve onu farklı yerleriniz arasında taşıyabilirsiniz,” diye devam ediyor . “Gerçekten sorunsuz bir şekilde gerçekleşmeden önce üzerinde çalışılması gereken bir sürü teknik şey var.”

Zuckerberg’in açıklamaları, Financial Times‘tan Ocak ayında Meta’nın NFT’leri Instagram’a nasıl getireceğini araştırdığına dair bir raporu doğruluyor . O zamanlar, planlar ilk aşamalarındaydı ve hem Facebook hem de Instagram, kullanıcıların NFT’leri profil resimleri olarak göstermesine izin verecek özellikleri ve ayrıca kullanıcıların yeni NFT’leri basmasına izin verecek bir prototip sistemi tasarlama ve “hazırlama” sürecindeydi. her iki platformda da. Zuckerberg, NFT’lerin bu özel yönü hakkında yorum yapmasa da, kullanıcıların NFT’leri alıp satması için bir pazar yerinin desteklenmesi konusunda da görünüşe göre dahili tartışmalar var.

Geçen Aralık ayında Instagram’ın başkanı Adam Mosseri , NFT’lerin Instagram’ın aktif olarak yer alabileceği “ilginç bir alan” olduğuna inandığını ve “umarız yaratıcılara yardımcı olur” dedi.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu