Dedikodular

Canon, Tüketici Düzeyinde Drone’lar için bir Gimbal Sistemi Tasarladı

Canon, küçük bir quadcopter’da kullanılmak üzere küçük bir kamera için bir yalpalama sistemi tasarladığı için tüketici drone pazarıyla ilgilenebilir.

CanonRumors tarafından tespit edilen bir patent başvurusunda , tasarım, DJI gibi mevcut tüketici pazarı dronlarının çoğunda halihazırda kullanılmakta olan mevcut küçük sensörlü kamera sistemlerinin çoğuna benzer bir kamera için görünüyor. Tasarım, önceki bir Canon tasarımından geliyor gibi görünüyor – 2017’de güvenlik pazarı için yapılmış 20.000 dolarlık bir drone – ancak daha küçük hale getirme niyetinde görünüyor. Şirketin dosyalaması özellikle sistemi küçültme yeteneğine işaret ediyor.

Canon, Tüketici Düzeyinde Drone'lar için bir Gimbal Sistemi Tasarladı

Patent başvurusuna göre kamera ünitesinin tasarımı güvenlik kameralarına çok benziyor. Canon’un çizimleri, DJI tarafından popüler hale getirilen görünür çok eklemli bir gimbal yerine, plastik güvenlik beşiği içine alındığında neredeyse bir DJI yalpalama sistemine benzeyen yarım küre şeklindeki bir gövde içinde tamamen yer alıyor gibi görünüyor.

Bu tasarımın bir yararı, kameranın, DJI Inspire’ın çalışma şekline benzer şekilde, tüm drone’u ayarlamadan bakış açısını değiştirebilmesi olacaktır. Bunu kolaylaştırmak için bazı çizimler, drone’nun bacaklarını kamera çerçevesinin dışında tutmak için yukarı doğru çevirdiğini gösteriyor. Daha küçük tüketici düzeyindeki insansız hava araçları için bu özel özellik çok gerekli değil, ancak Canon’un yine de bunu düşündüğünü görmek güzel. Patent ayrıca kamera ünitesinin kendisinin değiştirilebilir olacağını da gösteriyor gibi görünüyor.

Canon Drone Gimbal Patent Diagram 2

Canon, 2017’de yukarıda bahsedilen güvenlik drone’u gibi geçmişte drone fikriyle uğraşmıştı. Şirketin ürünü göstermek için yayınladığı video hala yayında olsa da , onu destekleyen web sayfası değil. CanonRumors’un belirttiği gibi , drone o zamandan beri sessizce ortadan kayboldu.

2017’den bu yana çok şey değişti ve Canon, Sony’nin Airpeak‘i başarılı bir şekilde piyasaya sürmesinden bu yana drone pazarına olan ilgiyi yeniden kazanmış olabilir . Patent başvurusunda açıklananlar, Sony’nin son derece pahalı üst düzey drone’unun masaya getirdiğinden daha erişilebilir görünüyor , ancak bu Canon için alışılmadık bir durum değil. RF montajını ilk piyasaya sürdüğünde, bunu tartışmasız giriş seviyesi bir teklifle yaptı. Şirketin şapkasını ringe atmaya karar vermesi durumunda, drone’larda benzer bir stratejiyi yürürlüğe koymasını beklemek mantıksız değil.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.