Dedikodular

Canon EOS Rx ve Özellikleri

EOS Rx fullframe aynasız için tahminlerimiz sadece tahminlerden daha fazlasını temel alıyor.

Canon şimdi fullframe EOS R aynasız kamerayı piyasaya sürdü. Ancak tüm duyurularda Canon, bunun sadece yeni bir sistemin başlangıcı olduğunu açıkça ortaya koydu.

Peki EOS R sistemin bir sonraki kamerasının ne olmasını isteriz? EOS Rx’i görmeyi çok isteriz, Yüksek hızlı Canon EOS-1D X Mark II DSLR’nin aynasız bir modeli.

Bu kamera henüz mevcut değil… Ancak sizinle paylaşacağımız spekülasyon ve özellikler tahmine dayanmıyor. Bu taminlerimizi, Canon’un kamera teknolojilerini, kamera pazarına yaklaşımını ve geçmiş kamera lansmanlarına dayanarak yapıyoruz.

EOS Rx hiç bir zaman gerçekleşmeyebilir, ancak en azından kameranın öyle olacağını düşünüyoruz. Profesyonel spor / basın fotoğrafçılığı pazarında hedeflenecek ve bunun nasıl olabileceğini düşünüyoruz.

Canon EOS Rx sensörü


Hwza9njhjeug2vkuDCpMte 650 80
Canon Rx, EOS-! D X Mark II’ye benzer bir sensör kullanıyor mu?

Yüksek çözünürlükten ziyade yüksek hızlı okuma, yüksek dinamik aralık ve düşük gürültü için tasarlanmış 20,2 megapiksellik bir CMOS sensörünü öngörüyoruz. Bu, EOS-1D X Mark II’nin sensörüydü, ancak Canon’un Dual Pixel CMOS AF teknolojisinin kullanımıyla modern pazar yerinde aynasız kullanım için yeniden tasarlandı ve yeniden tasarlandı.

Canon EOS Rx Otonetlik

LSfxiWnz6dQKFEuRVz3DNT 650 80

Teknolojiyi doğru anlarsak, Canon’un Dual Pixel sistemi, her bir pikselin, faz algılamalı otofokus için kullanılabildiği ikili öğelere “bölünmüş” olduğu için sensör üzerindeki faz algılamalı otofokus sistemleri arasında benzersizdir. EOS R’nin 5,655 AF noktası var ve EOS Rx’te daha fazlasını olmasa da aynı şeyi tahmin ediyoruz.

Canon EOS Rx çift DIGIC 8 işlemcili

Bunlar, yeni konu izleme özelliklerine sahip ve daha gelişmiş bir otomatik odaklama sistemi dahil olmak üzere bir dizi yüksek hızlı yetenek sağlamak için kullanılacaktır. Çift işlemci aynı zamanda daha hızlı sürekli çekim hızlarına ve daha yüksek bit hızı video yakalamaya ve yüksek ISO gürültü azaltma işleminde ilerleme sağlatacaktır.

Canon EOS Rx Sürekli Çekim

Canon’un en hızlı EOS D-SLR’si, vizör ile 14 fps’ye ve canlı görüntü modunda 16 fps’ye kadar çıkabilen EOS-1D X Mark II. Bu, Sony A9 (20fps) ile rekabet etmek için yeterli değil, dolayısıyla EOS Rx aynasız tasarım ve çift DIGIC 8 işlemcilerin 20 fps veya daha yüksek bir hıza ulaştığını ve neredeyse sınırsız RAW Brust sağlayan genişletilmiş bir arabellek kapasitesine sahip olduğunu görmeyi bekliyoruz.

Canon EOS Rx ISO aralığı

Mevcut Canon EOS-1Dx II, ISO 50-409,600’e genişletilebilen ISO 100-51,200 aralığına sahiptir. Sensör tasarımındaki gelişmeler ve çift DIGIC 8 işlemcilerin kullanılmasıyla Canon’un bu iki durağı standart modda ISO 100-204,800’e ve genişletilmiş modda 50-1,640,000’e zorlayabileceğini düşünüyoruz. -6EV’ye kadar hassasiyette bir AF sistemi ile birlikte (zaten EOS R’de mevcuttur), bu EOS Rx’in düşük ışıkta rakipsiz hale gelmesine neden olabilir.

Canon EOS Rx hafıza kartı türü


okqBREA4SLCKKmfnmotRr5 650 80

Canon, EOS-1D X II’de zaten CFast 2.0 kart formatına kendini adamış ve biz de EOS Rx’de bunu görmeyi bekliyoruz. Çift DIGIC 8 işlemci ve yeni sensör mimarisi ile birleşen bu kartların hızı, eşi görülmemiş sürekli çekim hızlarına ve arabellek kapasitesine izin verecektir.

Canon EOS Rx video

Mevcut EOS R, önemli bir kırpma faktörü ve 30/25 / 24p maksimum kare hızına sahip 4K video çekebiliyor. EOS Rx için böyle bir sınırlama beklemiyoruz. Canon sahip olduğu pahalı Cinema EOS hattını korumak istiyor olsada, Rx’i Cinema 4K ve 60/50 fps’ye kadar UHD görüntü çekim, dahili 8-bit 4: 2: 2 kayıt ve Canon Log gamma için destek, genişletilmiş dinamik aralık ile tahmin ediyoruz.

Canon EOS Rx batarya

Aynasız kameraların en önemli özelliği, küçük ve kompakt olmalarıdır – ancak Canon, fotoğrafçıların daha uzun pil ömrüne ve daha büyük lenslerle iyi dengelenen bir gövdeye ihtiyaç duydukları profesyonel pazarda EOS Rx’i hedef alacaktır. EOS Rx’in, tabanın altında bulunan ağır bir aküye sahip ilk aynasız kamera olabileceğini düşünüyoruz. En az 800 çekimden oluşan bir pil ömrü için mevcut EOS-1D X II’de kullanılan ağır LP-E19 hücresinin bir benzeri bile olabilir.

Canon EOS Rx çıkış tarihi, fiyatı ve paketi

Canon’un 2019 yılına kadar daha fazla EOS R modeli piyasaya sürmesi pek olası değil, ancak üst düzey spor / aynasız pazarda ciddi olması durumunda uzun süre beklemek istemeyecek. Bir duyuru önümüzdeki Mayıs ayında Photokina’da veya belki Eylül ayında IFA’da gelebilir.

Sadece gövde için 6,500 sterlinlik bir fiyat öngürüyoruz, EF lensler için adaptör ve RF 24-105mm f / 4 veya RF 24-70mm f / 2’ye dayanan lens çeşitleri bekliyoruz.

vVgALH9C3XyUZ2cxk4sxbT 650 80
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.