Dedikodular

Sony Alpha A7000: Yeni Sony APS-C Kameradan Neleri Bekliyoruz?

Söylentilerde neler konuşuluyor ve biz neler biliyoruz…

Bu olası yeni Sony APS-C fotoğraf makinesi hakkındaki spekülasyonlarımız, sonyalpharumors.com‘dan çıkan haberlerle ortaya çıkıyor ve bunları Sony’nin APS-C kamera serisi hakkındaki kendi düşüncelerimiz ve gözlemlerimizle birleştiriyoruz.

Her şeyden öte, uzun bekleyiş için sadece iki tasarım dikkat çekilmekte ve bunların her ikisi de satış tarihleri tartışmalıdır. Muhtemelen, eski 20-megapiksellik Sony A5100’ün 2014 başında piyasaya geri dönüş için hazırlandığını ve sonrasında ölü bir fiyata sattıldığını unutmuş olabiliriz.

Gerçekte, Sony’nin APS-C serisini canlı tutan A6000 serisidir. 2014 yılında piyasaya sürülen A6000, yeterince düşük maliyetli / yüksek güçlü meraklısı bir fotoğraf makinesiydi. A6300 daha iyi bir otomatik odaklama ve 4K video ile 2016 yılında geldi, sonrasında bunu gövde içinde imaj sabitleme ve arka arkaya çekim için çok daha iyi bir ara bellek ile A6500 izledi.

Üç kameranın hepsi hala satışta. A6000 bir fiyat kırma, A6500 en gelişmiş versiyonu ve A6300 ise ortada statüde bir yer kaplar.

Üçü de Sony’nin şu anda geliştirdiği lensler ve yoğunlaştığı yüksek hızlı video / aksiyon yetenekleri ile giderek artan oranlarda kendini gösteren aynı telemetre kamera benzeri gövdeyi kullanıyor.

A7000 mi denilecek?

Bunun yeni bir Sony APS-C aynasız fotoğraf makinesi için bir isim olacağını düşünüyoruz, ancak bu durumun geçerli olacağına dair henüz kesin bir kanıt yok.

Ama mantıklı görünüyor. Bu isim, önceki Sony APS-C aynasız modeller için kullanılan adlandırma sisteminin bir uzantısı ve mevcut A6000 serisinden bir adım olacaktır. Üçlü basamaklı isimlendirme, Sony’nin A900 gibi eski fullframe SLT modelleri ile çakışacağından ve APS-C SLT fotoğraf makinelerinde kullanılan çift basamaklı bir adlandırma sistemi ile çakışacak gibi görünmüyor (A65, A77 ve benzeri)

Neye benzeyecek?

Sonyalpharumors.com‘a göre, yeni kamera, fullframe A7 ve A9 modellerine benzeyecek ve objektifin optik eksenine paralel olarak kameranın üst kısmına monte edilmiş elektronik vizörle donatılacak. Aynı zamanda ‘geliştirilmiş ergonomiye sahip olacak. Bu, Fujifilm X-T3 modeline benzeyen, örneğin DSLR dönüştürücüler ve meraklıları için daha çekici ve daha büyük objektiflerle daha iyi başa çıkabilen bir fotoğraf makinesine yöneliyor.

PUUeQRNGFZh7EoyTjx9yKZ 650 80
A6500’de zaten var olan 24 megapiksel APS-C CMOS sensöründe çok fazla sorun yok, bu yüzden büyük değişiklikler göremeyebiliriz. Belki de Sony’nin bizi hala şaşırtabilir.

Sensör

APS-C kamera çözünürlüğü şu anda 24 megapikselde zirveye çıkmış gibi görünüyor ve Sony’nin bunu görüntü kalitesi ve işlem hızı pahasına daha ileriye itmesi için bir neden yok gibi duruyor. Fujifilm X-T3 modelinde 26 milyon piksel var, ancak bu büyük bir fark yaratmıyor ve daha fazlasını sunan tek APS-C fotoğraf makinesi 28 megapiksel Samsung NX1 modeli.

c9M9umqAwuFWbHianDRugj 650 80
Yeni Sony’nin Sony A9 gibi üst düzey bir EVF’ye sahip olmasını bekliyoruz ve aynı 3,686k çözünürlüğü paylaşması harika olurdu.

Vizör ve LCD

Mevcut A6500, günümüzün standartlarına göre oldukça ortalama olan 2,359k EVF’ye sahiptir, bu nedenle Sony A9’da kullanılan 3,686k EVF’yi veya en azından çözünürlükte bir miktar artışı görmek harika olacaktır. EVF’nin sürekli çekim modunda karartma içermeyen görüntüleme sunacağını duyuyoruz. Değiştirilebilir objektif Sony Alpha’nın arka tarafında tam anlamıyla bir arka ekran görmekteyiz – şimdiye kadar sadece eğme mekanizmaları vardı – böylece yeni APS-C modeli bu özelliği sunan ilk model olabilir mi?

20fps sürekli çekim

Bu, kameraların büyük adımlar attığı bir alandır ve mevcut A6500’ün 11 kare / saniye maksimum kare hızı (canlı görüntülü 8fps) artık oldukça şık görünüyor. Yeni Sony modelinin, elektronik bir obtüratör kullanmayı düşündüğümüz 20fps sunacağına inanılıyor (bu pazarda bu hıza ulaşabilecek mekanik kepenkler yok). Öyleyse, Fujifilm X-T3, 1.25x kırpma modunda 30 fps’ye vurabilse de Olympus OM-D E-M1 II ve Panasonic G9 60 fps’ye ulaşabiliyor. ).

Tampon kapasitesi

Bunun yanısıra, gövde içi görüntü sabitleme, bu A6500 için büyük bir atılımdı. Yüksek sürekli çekim hızlarına sahip olmak çok güzel eğer çekilen görüntüler bir kaç saniyeden uzun süredir saklayacak olabilirse ve bu kapasiteyi koruyarak yeni modele taşınan A6500’ün 301 JPEG / 107 RAW arabellek kapasitesini görmeyi beklerdik. Daha yüksek kare hızlarında bir sorun oluşturabilir.

vxcre942EAhPNDEffuXvU7 650 80
Sony, çok iyi bir fullframe lensler yapıyor ancak çok azı APS-C için. Örneğin, sabit bir diyafram f / 2.8 standart zoom lens yoktur ve bu Zeiss 16-70mm f / 4 en yakın şeyle ilgilidir.

Yeni Lensler?

Ayrıca bazı yeni APS-C E-mount lenslerin geldiğini duyuyoruz ve eğer bu doğruysa, çok kısa bir sürede olmayacak. Bir süredir mevcut Sony A6500, Sony’nin fullframe mercek duyurusunu dalgalandırıyor. Fullframe bir lensin dezavantaj olmadığı spor için etkili bir kamera, ancak Sony APS-C lenslerle gerçek bir lens geliştirme vakumu var. Sony, web sitesinde sadece 17 APS-C lensi listeliyor ve bunların çoğu düşük maliyetli tüketici lensleri. Yeni bir APS-C modeli, en azından bir f / 2.8 sabit diyafram standart zoom’a ihtiyaç duyuyor ve şu anda bir tane bile yok.

tipHcztpErjegtngif2xkJ 650 80
Sony, halihazırda var olan A6500 modeli için gövde içi stabilizasyon geliştirdi, bu yüzden herhangi bir yeni kamerada bu kaçınılmaz görünüyor.

5-yönlü gövde için sabitleme

Bu cesurca görünmüyor. Sony, bunu full-frame aynasız kameralar yelpazesinde kullanıyor ve APS-C A6500 modelinde 2016’da başarılı bir şekilde uyguladı. Fujifilm X-T3 dijital fotoğraf makinesine yeni bir Sony fotoğraf makinesi avantajı da kazandırdı (Fujifilm X değil) -H1).

kaa5XSMpXUoJSt8udLSnF4 650 80
Sony’nin APS-C serisi şu an bir süredir gevşiyor ve şimdi Fujifilm X-H1 gibi kameralarla rekabet etmek zorunda.

Kullanıcı Hedefi

Aynasız kamera üreticilerinden duyduğumuz mesaj, piyasanın en güçlü / güçlü sektörde en güçlü olduğu ve yeni bir Sony APS-C aynasız kameranın bu seviyeye çıkacak olması. İpucu? Fujifilm X-H1 ve X-T3 modellerine bir göz atın ve bu gibi bir Sony fotoğraf makinesi hayal edin.

Ne zaman çıkacak?

Sony’den herhangi bir açıklama yapmadan Photokina 2018 başladı ve bitti, ancak 25-27 Ekim tarihleri arasında New York’taki Photo Plus Expo, kamera lansmanları için bir diğer popüler zaman. Söylentiler bir anonstan daha yakın olsa da, bu hikayenin şu anda bazı ciddi momentumları olsa da, herhangi bir somut gerçek olmaması, biraz daha beklemek zorunda kalacağımızı gösteriyor.

Fiyatı ne olacak?

Mevcut A6500 ve tam çerçeve A7 III arasında Sony için oldukça küçük bir fırsat penceresi var ve ayrıca APS-C rakiplerinin de yakınında olacak. APS-C aynasız pazardan en üst seviyede rekabet edebilmek için yeni bir A7000 piyasaya sürülürse,  1.600 $ / 1.600 £ ila 1.800 $ / 1.800 £ arasında bir fiyat bekliyoruz.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.