Dedikodular

Nikon, Retro Aynasız Fotoğraf Makinesi Zfc’yi Bu Yaz Açıklayacak

Aylardır, sıklıkla “Z30(Zfc) olarak adlandırılan ikinci bir Nikon Z-mount APS-C kameranın ipuçlarını aldık ve Nikon Rumors’a göre , bu kamera “gerçek ve yakında duyurulacak”.

Ancak Nikon Z50 veya Nikon D3500 ile uyumlu standart, giriş seviyesi bir APS-C kamera olmayacak . Bunun yerine, artık “Nikon ZFC” olarak anılacaktır yeni Nikon aynasız modeli, bir retro tarzı olacak 20. yüzyıl filmi organları yanı sıra Nikon’un sadece bir retro DSLR, kamera hatırlatan Df :

Nikon, Retro Aynasız Fotoğraf Makinesi Zfc'yi Bu Yaz Açıklayacak
Nikon Df retro tarzı bir DSLR ve muhtemelen yakında çıkacak olan Nikon Zfc ile benzerlik gösteriyor.

Nikon, Retro Aynasız Fotoğraf Makinesi Zfc

Nikon Rumors raporlarına göre tasarım açısından neler bekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  • Mekanik kadranlar (muhtemelen ISO , deklanşör hızı ve poz telafisi için )
  • Tam eklemli ekran
  • “Tutamaksız çok ince kamera gövdesi” ve “Nikon Df’den ilham alan tasarım”
  • “Eski Nikon FM fotoğraf makinelerine benzer şekil ve kullanım”

Elbette, Nikon’un her aynasız modeli, Eye AF ve yüksek kesintisiz çekim hızlarından güçlü bir elektronik vizöre ve eklemli dokunmatik ekrana kadar Nikon’un en yeni ve en büyük teknolojisini barındıracaktır. Ve Nikon Söylentiler ZFC benzer yetenekleri sunacak iddiasını yapar Z50 , saygın 21 MP sensörü ve 11 kare başına ikinci patlama modu özelliğine sağlam ama iyi fiyatlı APS-C kamera.

Ancak film (ve Fujifilm) fotoğrafçılarının bildiği gibi, retro tarzı bir gövde üzerindeki fotoğrafçılık deneyimi, standart bir DSLR veya aynasız fotoğraf makinesinde elde ettiğinizden çılgınca farklıdır. Ben de filmden ilham alan tasarımların büyük bir hayranıyım – kadranlar sizi yavaşlamaya ve ayarlarınızı gerçekten takdir etmeye zorluyor, ayrıca her şeyi daha gerçek hissettiriyorlar . Zfc ile her iki dünyanın da en iyisine sahip olacaksınız: Bir film kamerasının dokunsal, mekanik ergonomisi, 2021 aynasız kameranın etkileyici hızı ve verimliliğiyle birleşiyor.

Zfc hala sadece söylentili bir kamera iken ve duyuru ve çıkış tarihi teknik olarak bilinmemekle birlikte, Nikon Rumors 28 Haziran duyuru tarihini zorluyor ve kameranın 31 Temmuz’da piyasaya sürülmesini bekliyor.

Eski Nikon Z50 şu anda 850 USD, yalnızca gövde veya temel bir kit lensi ile 900 USD civarında satılıyor ve Nikon Zfc için biraz daha yüksek bir fiyat bekleyebilirsiniz; Nikon Rumors, 999 USD talep ediyor (kit lens dahil).

Bu nedenle, özellikle Nikon Z lenslerini kullanabilen, makul fiyatlı, retro tarzı bir fotoğraf makinesinin sesini beğendiyseniz, bu ayın ilerleyen günlerinde Nikon Zfc duyurusuna dikkat edin!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.