Dedikodular

Nikon Z5 bu yıl mı gelecek?

Nikon’un Canon EOS RP’ye rakip olmak için giriş seviyesi bir Z kamerayı piyasaya çıkaracağı düşünülüyor.

Diğer herkes, Panasonic Lumix S1R modelinden yaklaşan Sigma 60.9MP Foveon sensörlü kameraya kadar aynasız megapiksel bariyerini zorlarken, Canon, Canon EOS RP giriş seviyesini serbest bırakarak trendi yakaladı. Görünen o ki Nikon, 2019’da yolda olduğu bildirilen Nikon Z5 ile giriş seviyesi için gelmeye hazır.

Nikon Rumors‘a göre, Japonya’daki CP + gösterisinde, Nikon China’dan Igawa Yuxi, tüketici odaklı yeni bir Z kameranın yakında geleceğini söyledi – “Canon EOS RP’ye benzer düşük fiyatlı bir model”.

Bu, Nikon Europe’un Ürün Müdürü Jordi Brinkman’ın geçen yıl bize söyledikleriyle bağlantılı. “Kesinlikle dizilimimizi genişleteceğiz… Z6’nın altında modeller olacak. Aralığı farklı kullanıcılara ve farklı fiyat seçeneklerine kadar genişleteceğiz, kesinlikle.”

Brinkman ayrıca Nikon Z5 gibi giriş seviyesi bir kamerayı barındırmak için premium olmayan Z objektiflerin olacağını da belirtti. “S-line’a sahip olmak aynı zamanda başka bir şeyin daha olması gerektiğini gösteriyor; uygun maliyetli olmaya daha fazla odaklanacak olan S-line olmayan lensler. Ancak, düşük maliyete odaklanırken yine de yüksek bir kalite standardını karşılayacaklar, belki de Hava sızdırmazlığı var yoksa farklı malzemeler kullanırlar. “

Kamera stratejisine gelince, zaten ilginç bir 2019 olarak şekilleniyor. Canon EOS RP ve şimdi Nikon Z5 gelişmiş amatör kullanıcıları hedef alırken Olympus, profesyonel açıya yöneldi, profesyonel odaklı Olympus OM-D E-M1X ile.

Kamera pazarını aşındırmaya devam eden akıllı telefonlara toz çöktüğünde hangi stratejinin en başarılı olduğunu görmek ilginç olacak.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.