Dedikodular

Nikon, 25 Mart için “tarihi kaydedin” diyor – Nikon Z8 zamanı mı?

Nikon Z8 25 Mart’ta mı duyurulacak? Nikon müşterilerine “tarihi kaydetmelerini” söyledi…

Nikon Filipinler, resmi Facebook sayfasında 25 Mart için çok belirsiz bir ‘tarihi kaydet’ mesajı gönderdi, ancak bu ne için olabilir? Nikon’un 2022’nin ilk çeyreği için bir kamera lansmanı hazırladığını bir süredir biliyorduk, tüm söylentiler ve spekülasyonlar Nikon Z8’i işaret ediyordu. Çıkışını görmek üzere miyiz?

Daha geçen hafta Nikon Z8’in söylentilere konu olan tüm teknik özelliklerini inceledik ve bu kamera uzun süredir her ihbarcının radarında olduğundan, ortaya çıkacağı kesin değil ve 25 Mart tarihi önceki tüm beklentilerle aynı çizgide.

Nikon Z8, en son Nikon söylentilerine takılıp kalmayanlar için, Sony A7R V olan megapiksel canavarına Big N’nin cevabı olması bekleniyor 61 MP sensöre sahip. Çözünürlük silahlanma yarışında geride kalmak asla iyi değil ve görünüşe göre Nikon aynı 61MP sensör için Sony’den büyük bir sipariş vermiş (yan not: evet, Sony diğer birçok marka için sensör üretiyor). 

Sensör Sony’deki ile aynı olsa da, Sony’nin kameralarındaki sensöre kendi lezzetini katması gibi, Nikon mühendisleri de hiç şüphesiz sensörü Nikon Expeed işlemciler ve Nikon renk bilimi ile çalışacak şekilde ayarlamak için sihirlerini kullanacaklar.

Nikon, 25 Mart için "tarihi kaydedin" diyor - Nikon Z8 zamanı mı?

Nikon Z8 hakkında şu anda pek fazla bir şey bilinmiyor, ancak hem rakiplerine ayak uydurmak hem de tüm bu 61 milyon pikseli küçük sarsıntılardan bile (diğer yüksek çözünürlüklü kameralarda olduğu gibi) sabitlemek için gövde içi görüntü sabitleme özelliğine sahip olduğu neredeyse garanti ediliyor. kameralar, Z8’in alabileceği tüm yardıma ihtiyacı olacaktır).

Geriye kalan büyük bir soru, kameranın aşırı örneklemeli 6K mı yoksa tam 8K kayda mı geçiş yapacağıdır. Başlangıçta, 8K çok inişli çıkışlı bir başlangıç ​​yaptı ve buna doğrudan bir yanıt olarak ya da yalnızca tüketici ilgisinin eksikliği olarak, olması gerektiği gibi belirlenen en önemli özellik olarak gerçekten yükselmedi. 

Son zamanlarda pek çok kamera markası, mutlu bir ortam olarak yüksek örneklemeli 6K çekimi tercih etti. Bu nedenle Nikon, bazı manşetleri yakalamak için 8K’yı dahil edebilir, ancak bu aşırı telafi olarak sonuçlanabilir ve 8K’nın sorunlu geçmişi nedeniyle geri tepebilir.

Sony A7R V şu anda yaklaşık 3.900 ABD Doları / 4.000 ABD Doları / 5.900 ABD Doları civarında satılıyor, bu nedenle Nikon Z8’in bu fiyat noktasının yanı sıra Nikon’da görülen üst düzey yapı ve tasarımın bir kombinasyonunu ödünç alan birinci sınıf bir ürün olmasını bekliyoruz. Z7 II ve Nikon Z9.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.