Dedikodular

Canon EOS R Kameraya, IBIS ve +100MP sensör geliyor

Canon’un 2,299 Dolar’lık 30MP EOS R’si, ilk tam çerçeveli aynasız kamerasıydı, ancak uzun zamandır orta seviye bir kamera olduğu ve giriş seviyesi ve profesyonel modellerin yolda olduğu bildirildi.

Söylentiler şu anda Canon’un gövdede görüntü sabitleme özelliği olan 100 megapiksel EOS R kameraya sahip olduğunu gösteriyor.

Canon, daha önce yeni aynasız hattı için hem IBIS hem de yüksek megapiksel sensör planladığına dair bir söylenti duyuyordu ve her ikisin de, özünürlüğe ihtiyacı olan profesyonellere yönelik olan aynasız bir fotoğraf makinesini işaret ediyordu.

Canon Rumors ve Northlight Images, yüksek megapikselli bir IBIS kamerasının Canon’un üretim hattında olduğunu söylüyor.

Northlight, Canon’un birkaç yıl önce bir orta format dijital kamera sisteminin herhangi bir gelişimini durdurduğunu ve şu anda şirketin, tam kare sensör yerine “100MP bariyerini kıran” bir 35mm’lik bir ultra-piksel sayısını bir araya getirmekten memnun olabileceğini belirtti.

Canon Rumors, “Çok mümkün” diyor. “Canon’un EOS 5DS / R izlemesinin gelişimini hurdaya çıkardığı ve bir sonraki yüksek megapiksel kameralarının EOS R sistemi için olacağı söylendi.”

Yine de, Canon Rumours, kameranın 2020 yılına kadar şirketin ilk kez manzara ve stüdyo fotoğrafçıları için 100MP + çözünürlüğünü idare edebilecek bazı yerli RF lenslerini ortaya çıkarmasından sonra ortaya çıkacağına inanmıyor.

Sadece 2019’da bildirilen RF lensleri, 16-35mm f / 2.8L, 24-70mm f / 2.8L, 70-200mm f / 2.8L IS, 105mm f / 1.4L, 85mm f / 1.8 IS STM, bir makro ve L olmayan bir kit lens.

Bu söylenti her nekadar kesinlik kazanmamış olsa da 100MP + kameranın, Canon’un yol haritasında olduğunu onayladığı 8K video çekebilme özelliğine sahip olacağını düşünüyoruz.

Görünüşe göre Canon nihayet onlarca yıl boyunca lens içi görüntü sabitlemeya sabit kaldıktan sonra gövde içi görüntü sabitlemesini kucaklayacak.

Canon Rumours, “Daha önce, IBIS sisteminin EOS R sürümüne hazır olmadığını, ancak test sırasında IBIS’in etrafta dolaştığı prototiplerin bulunduğunu söylemiştik” dedi. “Canon’un gelecek bir sürümde IBIS’i kucaklayacağını söylemek güvenli.”

Yıllarca Sony’nin tam çerçeve aynasız fotoğraf makinelerinin tekelinden sonra, işler şimdi heyecan verici hale geliyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.