fbpx
Dedikodular

Canon’dan Yeni 2019 Planlaması

Bir sonraki Canon EF objektif duyurusunun ne olacağını görmek için can atıyorsanız, öğrenmek için bir yıldan fazla beklemeniz gerekebilir.

Canon, EF-DSLR objektif duyurusunu tamamen 2019 yılında duraklattı ve yeni RF aynasız objektiflerle tam çerçeve aynasız kamera savaşında yetişmeye odaklandı!

Canon Rumours, Canon’un Z Serisi objektiflerinde olduğu gibi Canon’un resmi bir RF objektif yol haritasını yayınlamadığını ancak kaynaklardan gelen bilgilerin gayri resmi bir objektif yol haritasının odaklanmasını sağladığını bildirdi.

Önümüzdeki yıl yeni 7 farklı RF lensi duyurulabilir. İlk setin 16-35mm f / 2.8L, 24-70mm f / 2.8L ve 70-200mm f / 2.8L IS (veya lensler) içeren f / 2.8 zoom lenslerinin olduğu söyleniyor. Ayrıca 105 mm f / 1,4L, 85 mm f / 1,8 IS STM, bir makro ve L olmayan bir kit lens olduğu da söyleniyor.

Bu 7 lens, Canon tarafından daha önce duyurulmuş olan 4 RF lensine (24-105mm f / 4L, 28-70mm f / 2L, 50mm f / 1.2L ve 35mm f / 1.8 Makro) katılacaktı.

Canon Avrupa Avrupa Teknik Destek Yöneticisi Burnhill, “Gelecek yıl EF lenslerine odaklanacağız” diyor. “Mola vereceğiz – gelecek yıl EF objektifi olmayacak. RF’ye odaklanacağız. Biz yetişmemiz gerektiğini biliyoruz, bu yüzden prodüksiyonu bundan RF’ye taşımalıyız, böylece rakiplerimizle yetişmek için daha fazla lens üretmeye çalışabiliriz.

Burnhill, Canon’un EF lenslerini terk etmediğini, ancak bunun yerine odaklanılan konuların biraz da olsa değiştiğini ifade ediyor. Canon Rumours ayrıca, giriş seviyesi bir EOS R kamera gövdesinin bu yılın ilk yarısına ulaşabileceğini ve Canon’un önümüzdeki üç yıl içinde en az 15 yeni RF lensi çıkarmayı planladığını da duyuruyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.