fbpx
DedikodularTeknoloji

Sızan fotoğraflar ile Leica M10-D

Leica, temellerine kadar uzanan bir dijital fotoğraf makinesini duyurmak üzere görünüyor.

Henüz açıklanmayan bir Leica M10-D dijital telemetre ürününün fotoğrafları sızdırıldı ve M10-D’nin dijital M telemetreler arasında olağandışı bir özelliği olacağına dikkat çekti.

Leica M10-D’nin 24 Ekim’de New York’taki yıllık PhotoPlus Expo’da duyurulacağının söylentileri var. Yeni kameranın resimleri ilk önce Japon dedikodu sitesi “Nokishita” tarafından sızdırıldı.

https://www.nokishita-camera.com/2018/10/m10-d.htm

M10-D‘nin üst plakasında, Leicas filmli kameralardaki film ilerletme koluna benzer deklanşöre bağlı bir aparat görünüyor.

Sızan fotoğraflar ile Leica M10-D 2

M serisi analogdan dijitale geçtiğinde; M7 ve M8 arasındaki , ileri sarma kolu ortadan kayboldu. Leica M10’un üst görünüşü şöyle:

Sızan fotoğraflar ile Leica M10-D 3

Leica‘nın daha gerçekçi bir film kamerası deneyimi sağlamak için obtüratörlü manuel kameralarda olduğu film sarma kolu eklediği spekülasyonu olsa da, kolun ne için kullanılacağı henüz belli değil.

Bu teori, kameranın arkasındaki sızdırılmış fotoğraflarla destekleniyor:

Sızan fotoğraflar ile Leica M10-D 4

Karşılaştırma için, M10‘un arka yüzü aşağıdaki gibi görünüyor:

Sızan fotoğraflar ile Leica M10-D 5

Gördüğünüz gibi kamera, Canlı Görünüm için kullanılan LCD ekran, fotoğrafların gözden geçirilmesi ve ayarların yapılması ile tamamen ortadan kalkıyor. Bu nedenle, kamera ekranının solunda bulunan Canlı Görünüm, Oynat ve Menü düğmelerini de kullanılmıyor.

Bunun yerine, ekran bir pozlama telafisi kadranı ile değiştirildi ve M10’daki Açık / Kapalı düğmesi de kameranın arkasına taşındı ve şimdi bir tıklama halkası olarak görünüyor.

LCD ekranda M10’da sunulan işlevlerin birçoğunun yerini almasına yardımcı olan bir Wi-Fi simgesi de mevcut. Fotoğraflarınızı fotoğraf makinesinde incelemek (veya çerçevelemek) yerine, bir Leica uygulaması (muhtemelen yeni evrensel FOTOS uygulaması) kullanarak bunları yapabilirsiniz.

Leica Rumors raporlarında, bu Leica M10-D‘nin 23 Ekim‘de resmen açıklanacağını bildirdi, bu yüzden bu kameranın tüm sırları o zaman bilinecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı