fbpx
Teknoloji

Fotoğrafçı Parlak Ürünler İçin Yansımayı Engelleyen Kutu İcat Etti

Fotoğrafçı Erik Espinosa, konu parlak ürünleri çekmeye geldiğinde kendi yansımasıyla savaşmaktan bıkmıştı ve daha iyi bir yol olması gerektiğine karar verdi. Onaylanmış bir patenti yeni almış, yeni kubbeli kutu konsepti “Entero” olarak adlandırdığı bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor.

Espinosa, bir restoran tedarik şirketinde çalışırken fikrin ortaya çıkardığını söylüyor Mutfak eşyaları, buzdolapları, fırınlar ve çoğu son derece yansıtıcı olan her türlü nesneyi fotoğraflamakla görevlendirildi.

“2016’da bir noktada kaşık ve kokteyl çalkalayıcıları fotoğraflıyordum” diyor. “Onları kafa kafaya fotoğraflamak zorunda kaldım, bu da yoğun rötuşlar olmadan ya da diğer görüntülerin bir şekilde birleştirilmesi olmadan neredeyse imkansızdı. Ek olarak, en iyi sonuçları almak için çok fazla difüzyon malzemesi veya hafif çadır kullanmak zorunda kaldım. Ancak ya düz görünüyorlardı ya da üzerlerinde korkunç yansımalar vardı. “

İşte o zaman “ateşle, ateşle mücadele” fikri aklına geldi. Bu durumda bu, yansımalarla kavga etmek anlamına geliyordu.

Polis sorgulama odasında olduğu gibi iki yönlü aynaların var olduğunu hatırladım. Sen içini görebilirsin ama onlar dışarı göremezler. Beni Entero yaratmaya iten şey buydu, “diyor Espinosa.

Fotoğrafçı Parlak Ürünler İçin Akıllı Yansımayı Engelleyen Kutu İcat Etti
Fotoğrafçı Parlak Ürünler İçin Akıllı Yansımayı Engelleyen Kutu İcat Etti

“Bütün” anlamına gelen Entero, aydınlatmayı içeren bir kutudan ve bir ürünün üzerine inebilen kubbeli iki yönlü bir aynadan oluşur. Bir ürün dağınık tabana yerleştirildiğinde ve bu kubbe kapatıldığında, neredeyse tüm hoş olmayan yansımalar kaybolur. Ürüne göre hem dikey hem de yatay olarak kullanılabilir.

Aşağıda, fotoğrafların kameradan çıktığı gibi nasıl göründüğüne dair birkaç örnek verilmiştir:

Ancak biraz düzenlemeden sonra, bitmiş ürünler son derece temiz görünüyor, hatta bazıları render gibi görünüyor.

Fotoğrafçı Parlak Ürünler İçin Yansımayı Engelleyen Kutu İcat Etti

Kevgir ve kase gibi yuvarlak nesneler yine de bazı yansımalar gösterebildiğinden, tamamlanan sonuçlar her zaman mükemmel değildir, ancak diğer nesneler çarpıcı bir şekilde temizdir.

Espinosa, sonunda konsepti ve patentini seri üretim için iyi bir değer olarak gören bir şirketle çalışmayı umduğunu söylüyor.

“Şu anda sevdiğim ve yakın zamanda ayrılmak istemediğim harika bir şirket için çalışıyorum, bu yüzden bunu toplu olarak üretmek için kendi işimi kurmak gibi bir şey denemedim. Şu anda o zihniyette değilim ”diyor.

Umarım birisi onu teklifi kabul eder, çünkü onun prototipi zaten birçok şirketin şirket içi ürün fotoğrafları için kullandığı ucuz açılır ışıklı çadırlardan daha iyi sıçrayıp atlıyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.