Teknoloji

Luminar NEO Nedir?

Luminar Neo, fotoğraf düzenleme sürecini düzene sokmak ve yaratıcıların hareket etmesini daha kolay ve daha hızlı hale getirmek amacıyla kullanıcılarının önceki AI araçlarıyla karşılaştığı bazı sorunları düzeltmeye çalışan Skylum‘un Yapay Zeka (AI) destekli bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. bütün gün bilgisayar kurgusunun arkasında sıkışıp kalmak yerine yeni projelere yönelin.

Yakın zamanda güncellenen (1.4.2) uygulaması, yazılımı yaratıcılar için bir sonraki evrim aşamasına getirerek onlara mevcut herhangi bir görüntüyü alma ve inanılmaz hız ve doğrulukla mümkün olanın sınırlarını zorlama yeteneği verir. Luminar NEO’da zaten mevcut olan geliştirilmiş araçlara ek olarak, kullanıcılar artık HDR birleştirme, AI Gürültü azaltma, arka plan kaldırma, dosya boyutu yükseltme, odak istifleme ve daha fazlası gibi araçlar ekleyen bir dizi sürekli güncellenen uzantı ile aracı genişletebilirler.

Skylum Luminar Neo Sky Replacement

Uygulamada ve sunduklarında tamamen yeni olanlar için Luminar NEO, en karmaşık fotoğraf düzenleme görevlerini (maskeleme, arka plan kaldırma, gökyüzü değiştirme, cilt rötuşu) basitleştirmek üzere tasarlanmış, Apple ve Windows cihazları için AI destekli bir görüntü düzenleyicidir. ve onları kolay ve en önemlisi hızlı hale getirin. Uygulamanın en büyük cazibesi, yeni başlayanlara Adobe Photoshop’ta manuel olarak yapılması çok zaman alacak inanılmaz karmaşık fotoğraf düzenleme görevlerini gerçekleştirme ve onu yalnızca hızlı bir onay kutusu ve kaydırıcı ile ayarlanabilen bir araca dönüştürme fırsatı sunmasıdır. “yoğunluk ve düzeltmeler” için. Yeni başlayanlar için, bu onlara beklentilerinin çok ötesinde bir şey yaratmak için görüntüleri ile oynama ve denemeler yapma konusunda inanılmaz bir güç verir ve deneyimli profesyoneller için,

Yerleşik yapay zeka özelliklerine ek olarak, Luminar NEO, RAW işlemcilere aşina olanların kendilerini evlerinde hissedecekleri çok çeşitli çekirdek düzenleme araçları sunar ve kullanıcılara güçlü AI manipülasyonları, manuel ayarlamalar kombinasyonundan yararlanma olanağı verir. , ayrıca görüntünün genel görünümünü değiştirmek için dahil edilen birkaç yaratıcı hazır ayar. Dahası, Luminar NEO görüntüyü analiz eder ve düzenleyicinin beğendiklerini bulmak için her kategoriyi ve seçeneği filtrelemek zorunda kalması için zamandan tasarruf etmek amacıyla görüntüyle en iyi şekilde çalışabilecek çeşitli ön ayarlar önerir.

Luminar NEO Nedir?

Luminar NEO’yu Neden Kullanmalı?

Özünde, Luminar NEO, modüler olarak kodlanmış bir temel ile başlayarak bir editörün iş akışını hızlandırmak amacıyla inşa edildi. Bu, uygulamanın ayrı ayrı ve geçmişe göre çok daha kolay bir şekilde güncellenip optimize edilebileceği ve ayrıca daha esnek bir düzenleme sürecine olanak tanıdığı anlamına gelir. Bu, kullanıcıların görüntülerini daha hızlı seçmelerine, hızlı cilt tonu ve renk ayarlamaları yapmalarına (katalog aracı kullanılarak toplu olarak uygulanabilir), görüntülerinin gökyüzünü tamamen değiştirmek için daha güçlü AI araçlarından yararlanmalarına ve sahneleri eşleştirmek için yeniden aydınlatmalarına olanak tanır. bunun yanı sıra, bir kitaplıkta görüntüden görüntüye daha yavaş, satır satır kaydırıcı tabanlı düzenleme yapmak yerine, anında sonuç döndürebilen otomatik beyaz dengesi ve ton ayarlamaları oluşturun.

Buna ek olarak, Luminar NEO, bir görüntüdeki sensör noktaları/toz gibi dikkat dağıtıcı unsurları (görüntünün arka planındaki diğer istenmeyen öğelerle birlikte) pratik olarak otomatik olarak kolayca kaldırabilir. Diğer RAW işleme araçlarında önceden saatler sürebilen bir işlem.

Kullanıcılar aynı zamanda Luminar Share ( iPhone ve Android cihazlar için mevcut) adlı yeni bir mobil uygulamadan da faydalanabilir; bu, kullanıcıların görüntüleri Luminar NEO’da düzenlenebilecekleri mobil cihazları ve bilgisayarları arasında kolayca aktarmalarına olanak tanır. sosyal medya ve hareket halindeyken görüntüleme için yaratıcı kontrol ve kolay paylaşım.

Son olarak, güçlü AI güdümlü araçların (Yüz, Vücut, Yapı, Kompozisyon, Gökyüzü Değiştirme, Artırılmış Gökyüzü, Geliştirmeler ve Atmosfer) her birinin üzerinde, Luminar NEO çok çeşitli “genel” ön ayarlara sahiptir (düzinelerce pakete dahildir). Uygulamanın kendi başına ve Luminar Marketplace‘te , görüntünün görünümünü ve hissini değiştirmek için anında geniş ton efektleri uygulayan kapsamlı ek ön ayarlı paketler satın alınabilir . Bu, cilt rötuşunu, yansımaları ve daha fazlasını bile içerir. Bunların tümü, görüntüleri ile yaratıcı kararlar verirken kullanıcıya zaman kazandırmak için tasarlanmıştır.

Luminar NEO Editing Tools

En iyi yanı, Luminar NEO’nun Photoshop ve Lightroom Classic için bir eklenti olarak kurulabilmesi, kullanıcıların onu tercih ettikleri düzenleyici/iş akışından yüklemelerine olanak tanıyarak, düzenleme sürecini olabildiğince sorunsuz tutmanın yanı sıra, kullanıcıların NEO’da yerleşik güçlü AI araçlarından yararlanırken tutarlı görüntü kitaplıkları/katalogları.

Luminar NEO Catalog DAM

Fiyat ve Abonelik Planları

Luminar NEO, abonelik planlarının bir parçası olarak yıllık 79$ ile 109$ arasında değişen çeşitli kombinasyonlarda veya tek seferlik tek başına satın alma olarak 119$’a mevcuttur . Ek olarak, kullanıcılar daha fazla yaratıcı güç için 7 uzantı (HDR Birleştirme, Gürültüsüz AI, vb.) içeren 2022 uzantı paketini 219 $ karşılığında satın alabilirler.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.