fbpx
Teknoloji

Canon EOS R5 ve inanılmaz detayları!

Görüntüleme devi Canon, yeni aynasız fotoğraf makinesi Canon EOS R5 hakkında gerçekten inanılmaz yeni video özellikleri paylaştı.

Canon, hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda yaptığı Canon EOS R5 geliştirme duyurusu ile çok ses getirmişti. Bu ilk duyuruda RF-Bayonet üstüne kurulan modelin FF (Tam Kare) CMOS sensör ile geldiği ve gövde içinde beş eksende görüntü sabitleme yapabildiği aktarılmıştı. Aynı zamanda mekanik perde ile saniyede 12 kare seri çekim hızına ulaşabildiği söylenen üst düzey aynasız fotoğraf makinesi, özellikle 8K video çekebilecek olmasıyla dikkat çekmişti. İşte bu konuda yeni teknik detaylar geldi. Bunlara sıra sıra bakarsak karşımıza şu etkileyici detaylar çıkıyor:

  • Yerleşik 8K/30p RAW video kaydı
  • Yerleşik 8K/30p video kaydı (4:2:2 10-bit C-Log ve HDR PQ)
  • Yerleşik 4K/120p video kaydı (4:2:2 10-bit C-Log ve HDR PQ
  • HDMI üstünden harici 4K/60p video kaydı
  • 8K ve 4K videolarda crop yani kırpma yok. Şaşırtıcı şekilde tüm tam kare sensör aktif olarak kullanılıyor.
  • Tüm 8K ve 4K video çekimlerinde Dual Pixel CMOS AF desteği bulunuyor. (Bilmeyenler için firmanın çok ama çok iyi çalışan sürekli otomatik netleme sistemi)
  • 8K ve 4K yerleşik kayıt için geniş çekim sonrası düzenleme imkanı tanıyan C-Log desteği

Eğer Canon EOS R5 bu çekim yeteneklerin herhangi bir zaman limiti olmadan ve ısınma sorunun yaşamadan sunabilirse, video dünyasında tam anlamıyla kartlar yeniden dağıtılacak gibi görünüyor. Canon aynasız tarafta gerçekten inanılmaz bir bombaya hazırlanıyor.

Canon EOS R5 ve inanılmaz detayları!

Canon EOS R5 yılın en iddialı modeli olacak

Bünyesinde birisi CFexpress diğer ise SD UHS-II olmak üzere iki adet SD kart yuvası yer alan EOS-R5 aynasız fotoğraf makinesi, çok pahalı olacak olmasına rağmen profesyonelleri fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Bu modelin Türkiye’de 30 bin TL’ye yaklaşmasını bekliyoruz. Ancak bunun resmi bir bilgi olmadığını belirtelim.

Etiketler
Daha Fazla Göster

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.