HaberlerTeknoloji

iPhone 12 Pro ile çekilmiş etkileyici fotoğraflar yayında

Apple, iPhone 12 Pro ile çekilmiş fotoğrafları kendi sayfası üzerinden paylaştı. Paylaşılan fotoğraflara bakıldığında telefonlar kamera performanslarıyla beğeni toplayacağa benziyor.

Pro modellerde F1.6 diyaframlı geniş açı, ultra geniş açı ve telefoto kameralar kullanılıyor. Tüm kameraların çözünürlük değeri ise 12 megapiksel. Ayrıca tüm kameralar bundan böyle gece modu özelliğine destek veriyor. Geniş açı kamerada optik bozulmaları azaltan 7P lens yapısı kullanılıyor. Ayrıca iPhone 12 Pro modelinde 2 kat optik yakınlaştırma yer alıyor. Pro Max modelinde ise 2.5 kat optik yakınlaştırma özelliği mevcut. İki modelde de ortak olarak 10x dijital zoom geliyor. İki modelde yüzde 47 oranında büyütülmüş bir geniş açı kamera sensörü yer alıyor ve “Sensör-Shift” teknolojisi ile üst seviye görüntü sabitleme yapılıyor. Burada direkt olarak sensör hareket ettiriliyor. Ayrıca Pro modellerinde 10 bit HDR video kayıt özelliği bulunuyor.

iPhone 12 Pro modelleri LiDAR tarayıcıyla fark yaratıyor

Ailenin “12 Pro” modellerinin arkasında ayrıca LiDAR tarayıcı da yer alıyor. Apple’ın ilk olarak yeni iPad Pro modellerinde kullandığı LiDAR tarayıcı, firma tarafından şu şekilde tanımlıyor: “Çığır açan LiDAR Tarayıcısı, hiçbir mobil aygıtta daha önce mümkün olmayan becerileri mümkün kılıyor. Foton düzeyinde ve nano saniye hızında çalışan LiDAR Tarayıcısı, etraftaki nesnelerin mesafesini 5 metreye kadar ölçebiliyor ve hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabiliyor.”

iPhone 12 Pro ile çekilmiş etkileyici fotoğraflar yayında
iPhone 12 Pro ile çekilmiş etkileyici fotoğraflar yayında 1

LiDAR teknolojisi hem artırılmış hem portre hem de düşük ışıkta video çekerken daha iyi otofokus yapabilmeye yardımcı oluyor. iPhone 12 Pro ile çekilmiş fotoğraflara haberin girişinden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu