Haberler

Tam kare sensörlü Zeiss ZX1 satış fiyatıyla dudak uçuklatıyor

Zeiss imzalı fotoğraf makinesi hakkında güzel bir gelişme yaşandı. 2018 yılında tanıtılan ve sonrasında satışa sunulmayan Zeiss ZX1 ön siparişle satışa sunuldu.

37,4 megapiksellik tam kare sensörü bünyesinde barındıran makinede 35 mm’lik sabit Distagon F2 lens kullanılıyor. Bu arada altını çizmekte yarar var; makinede kullanılan sensör Zeiss’ın imzasını taşıyor. Zeiss tarafından geliştirilen sensörün başarılı bir performans göstermesi bekleniyor. F/2.0 diyaframlı sabit lens sayesinde düşük ışıkta başarılı performans sergileyen makinenin ISO hassasiyeti 51.200’e kadar artırılabiliyor.

Arka tarafında 2,76 milyon noktalı 4,34 inçlik dokunmatik ekranla gelen makinede yüzde 100 kapsama alanlı elektronik vizör tercih ediliyor. Minimum enstantane hızı 30 saniye, maksimum deklanşör hızı ise 1/8.000 saniye olan ZX1, MPEG-4 ve H.264 video formatlarına destek veren ZX1 4K video kaydına da imkan tanıyor.

Zeiss ZX1
Tam kare sensörlü Zeiss ZX1 satış fiyatıyla dudak uçuklatıyor 1

Zeiss ZX1 satış fiyatı ne kadar?

512 GB’lık dahili depolama kapasitesine de sahip olan makinede 412 GB’lık hafıza kullanılabiliyor. Yüksek depolama kapasitesi sayesinde makine 6.800 RAW veya 50 binin üzerinde JPEG fotoğrafı hafızasında depolayabiliyor. Wi-Fi ve Bluetooth gibi bağlantı noktalarına da destek veren Zeiss ZX1, kullanıcıların makine üzerinden RAW fotoğraflarını doğrudan işleyebilmelerine imkan tanıyor. Cihazın yurt dışındaki satış fiyatı ise 6.000 dolar.

İlgili video

Zeiss ZX1 video

Daha Fazla Göster

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu