Haberler

Leica Cine 1, Şirketin İlk Ev Eğlence Sistemidir

Leica‘nın bir TV yapması çok yersiz görünüyor ve yine de bu hafta CES’te yeni Cine 1 Lazer TV’sini sergiledi ve markanın ilerlemeyi taahhüt ettiğini söylediği yeni bir ürün kategorisi açtı.

Birçokları için hala sürpriz olsa da, Leica geçen yıl lazer TV’ler yapmak için Hisense ile ortaklık kurduğunu açıkladığında ev eğlencesine girme planlarını açıkladı.

Leica’nın temel yetkinlikleriyle hiçbir ilgisi yokken neden bir TV? Cine 1 Laser TV, bir TV alıcısı (NTSC/ATSC/Clear QAM) içeren ve çok büyük olacak şekilde yapılmış ultra kısa yansıtma açılı bir projektördür. İki seçenek vardır: 100 inç veya 120 inç. Büyük ol ya da dedikleri gibi eve git. Bu, “son teknoloji ürünü” 0,47 inç dijital ışık işlemcisi (DLP) ile 4K’ya yükselten yerel bir 2K’dır.

Leica’nın genel müdürü Stephan Albrecht, yaptığı bir röportajda , cihazın Hisense ile yaptığı işbirliği sayesinde ürettiği ilk cihaz olduğunu söylüyor. özel bir Summicron merceği şeklinde. Leica, daha önce Pradovit markası altında projeksiyon teknolojisiyle de ilgilenmişti.

Leica Cine 1, Şirketin İlk Ev Eğlence Sistemidir

Cine 1, standart bir TV’ye kıyasla renk alanını genişletmek için her biri yeşil, mavi ve kırmızı için olmak üzere üç lazer içerir. Ardından sinyaller, resmin yönetmenin amaçladığı gibi görünmesini sağlamak için lazerlerden gelen renklere olabildiğince yakın hizalanır. Leica’nın Leica Görüntü Optimizasyonundaki (LIO) kendi görüntü işlemesi, içeriğin daha da iyi görünmesine yardımcı olmak için algoritmaları devreye sokar. Televizyona baktığımda, doygun veya işlenmiş görünmeyen renklerde bir zenginlik olduğunu söyleyebilirim. Bir incelik ipucu ile canlı. Laser TV’nin HDR formatlarını destekleyip desteklemediği net değil.

Leica Cine 1 Laser TV head on

Leica, akıllı telefonlardaki kameralarında sıklıkla yaptığı gibi ekrana herhangi bir özel profil veya “görünüm” uygulamadı, bunun yerine görselleri “müşteri için en iyi deneyimi sağladığını” düşündüğü şekilde ayarladı. Bu müşteri her zaman ayarlara girip dilediği gibi ayarlamalar yapabilir veya TV’yi kalibre edebilir.

Bu savaşın sadece yarısı – diğer yarısı onu koyacak bir yer bulmak. İki büyük ekran boyutuyla seçenekler sınırlı olacaktır, çünkü Cine 1 onu nereye yerleştireceğiniz konusunda çok titizdir. Büyüklüğü ve ağırlığı var ve odakta kalmak için ekranın altında belirli bir mesafede oturması gerekiyor. Gördüğüm kadarıyla Cine 1, 120 inç ekrandan bir fitten daha az uzaktaydı.

Leica Cine 1 Laser TV unit

Tüm bunlar önemli çünkü lensleri odaklamanın veya yeniden odaklamanın bir yolu yok. Projektörü hareket ettirerek ekrandaki her şey güzel ve net olduğunda tam isabet noktasına ulaştığınızı anlayacaksınız. Albrecht, dahil edilen kılavuzun, sıkıcı bir ileri geri süreç haline gelmesini önlemek için kullanıcıların doğru hizalamayı anlamasına yardımcı olduğunu belirtti. Farklı ekran boyutlarına rağmen her iki ünite de pratik olarak aynıdır ve yalnızca içindeki optikler değişir. Aynı özellikleri de paylaşıyorlar.

Leica Cine 1 Laser TV remote

Albrecht ayrıca düz beyaz bir duvara projeksiyon yapılmasını önermez çünkü ekran renkleri ve ayrıntıları daha iyi gösterir. Bu zaten tüm projektörler için geçerli, ancak renk, kontrast, tonlama ve siyah seviyeleri üzerindeki etkinin bir duvarı çok sınırlayıcı hale getireceğini öne sürdü.

Bağlantıya gelince, Cine 1 “yüksek kaliteli bir TV’den bekleyeceğiniz her şeye” sahip olacak. Buna yerleşik 50W Dolby Atmos hoparlörler dahildir ve Google TV’de çalışarak ona tam akıllı TV işlevselliği sağlar. Bağlantı noktaları arasında üç adet HDMI (bir adet 2.1 eARC, bir adet 2.1 ve bir adet 2.0), iki adet USB-A bağlantı noktası, Ethernet, bir RF alıcı, optik ses (Toslink) ve bir 3,5 mm kulaklık girişi bulunur. Bununla birlikte, dikkate değer bir istisna olan herhangi bir WiFi veya Bluetooth bağlantısı yoktur, bu nedenle kullanıcıların Cine 1’i çevrimiçi hale getirmek için Ethernet üzerinden bağlanmaları gerekecektir.

Leica, ömrünün 25.000 saate kadar olduğunu tahmin ediyor ve ne kadar uzun sürerse sürsün, ödenmesi gereken bir prim var: 100 inç 8.295 $’a satılacak, 120 inç ise 8.999 $’a mal olacak. İlk olarak 2023’ün 2. çeyreğinde Avrupa’ya gelecekler, ardından 3. çeyrekten itibaren ABD’de satışa sunulacaklar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.