Uluslararası Yarışmalarda Ödül Almış Fotoğraflar

2022 CUPOTY Yarışması Kazananları

Etçil bir sürahi bitkisi tarafından tüketilen iki semenderin fotoğrafı, dördüncü kez düzenlenen Yılın Yakın Çekim Fotoğrafçısı (CUPOTY) yarışmasını kazandı.

Affinity Photo tarafından desteklenen yarışmaya bu yıl 11 kategoride 54 ülkeden 9.000’den fazla başvuru yapıldı: Hayvanlar, Böcekler, Bitkiler, Mantarlar, Mahrem Manzara, Sualtı, Kelebekler ve Böcekler, Omurgasız Portre, İnsan Yapımı, Mikro (resimler için) mikroskop kullanılarak oluşturulmuş) ve Yılın Genç Yakın Çekim Fotoğrafçısı (17 yaş ve altı katılımcılar için).

Kazananlar arasında jüri üyelerine özellikle dikkat çekenler, Anirban Dutta’nın bir drongo (Böcekler kazananı) tarafından saldırıya uğrayan termitleri gösteren fotoğrafı, Viktor Lyagushkin (Sualtı kazananı) tarafından “elleri” üzerinde yürüyormuş gibi görünen minik bir denizanası ve bir örümcek oldu. Jamie Hall’un (Omurgasız Portre kazananı) kuş kakasını taklit ediyor.

Ancak Kanadalı fotoğrafçı Samantha Stephens, Kanada’daki Algonquin Provincial Park’ta, Hayvanlar kategorisinde de en iyi seçim olan yukarıdaki genel kazanan fotoğrafı yakaladı.

“Northern Pitcher Plants normalde güveler ve sineklerle ziyafet çeker, ancak Algonquin Yaban Hayatı Araştırma İstasyonundaki araştırmacılar yakın zamanda bitkinin menüsünde şaşırtıcı yeni bir öğe keşfettiler: yavru Benekli Semenderler,” diyor.

“Araştırmacıları günlük araştırmalarında takip ederken, ikisi de aynı çürüme aşamasında olan sürahi sıvısının yüzeyinde yüzen iki semenderin olduğu bir sürahi gördüm. Bunun özel ve kısacık bir an olduğunu biliyordum. Ertesi gün iki semender de sürahinin dibine batmıştı.”

Aşağıda kalan 10 kategorinin kazananları bulunmaktadır.

Böcekler

Bitkiler

Mantarlar

Samimi Manzara

Su altı

Kelebekler ve Böcekler

Omurgasız Portresi

İnsan yapımı

Mikro

Yılın Genç Yakın Çekim Fotoğrafçısı

Tüm bu kazananların yanı sıra tüm kategorilerde ikincilik, üçüncülük ve ikincilik (ilk 100 giriş) 2022 Yılının Yakın Çekim Fotoğrafçısı web sitesinde bulunabilir .

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X Toni Schneiders : İyi Fotoğraf Zamansızdır! International Photography Awards

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.