Haberler

Ilford Covid-19 Tavsiyesi: Tuvalet kağıdı yerine Film Rulosu!

Dün, İngiltere merkezli film üreticisi Ilford, yeni koronavirüs pandemisini ele almasıyla ilgili resmi bir şirket açıklaması yayınladı. Açıklama, tüm önemli güncellemeleri kapsarken, Ilford da arsız, yüzsüz bir not yayınlama fırsatı buldu.

İlk olarak Emulsive‘deki arkadaşlarımız tarafından tespit edilen açıklama ciddi bir notla başlıyor:

“Küresel bir topluluk olarak, ileride çok fazla belirsizlik ve aksama ile karşı karşıyayız,” diyor Ilford. “Fotoğraf anlaşılır bir şekilde şu anda bir numaralı önceliğiniz olmasa da, fabrikamızın şu anda faaliyete devam ettiğinden emin olmak istiyoruz. Ürünlerimizi mümkün olduğunca uzun süre üretmeye ve göndermeye devam ederken, işimizin ve daha geniş endüstrinin daha uzun vadeli geleceğini de korumaya çalışıyoruz.”

ilford fabrikası
İngiltere’deki Ilford fabrikasının havadan çekilmiş fotoğrafı.

Ancak, şirket gerekli şeyleri aradan çıkardıktan sonra, markanın “İngiltere hükümeti tarafından verilen tavsiyeleri yakından izleyeceğini ve bunlara bağlı kalacağını” vurgulayarak, karakteristik, açık kalpli bir notla ifadeyi bitiriyorlar.

Ilford’un Notu

Ayrıca, bu tecrit zamanlarında birbirine yaslanmış sosyal medyada tutkulu film fotoğrafçıları ve matbaacıların aktif ve arkadaş canlısı bir topluluğu olduğunu unutmayın. Eğer yığın rulo stoklamak için baştan çıkabilirseniz, bir kameraya koymanızı da öneririz. Kağıt üzerinde ısrar ediyorsanız, karanlık odada basabileceğiniz türü de düşünün. Eğer banyonuz karanlık odanızsa lütfen kağıtlarımızı arka tarafınıza yaklaştırmayın veya yıkamayı denemeyin!

Bazıları bu aşırı ve korkutucu zamanlarda ifadeyi rahatsız edici veya uygunsuz bulabilir. Ancak sosyal medyadaki tepki şimdiye kadar olumlu oldu, çoğu insan tuvalet kağıdını stoklamadaki hafif bir dürtüyü takdir ederken, Ilford’un analog fotoğraf camiasına adanmışlığından rahatlık getiriyor.

İfadenin tamamını okumak veya Ilford’un COVID-19 salgına yanıtı hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu