İncelemeler

Zeiss ZX1 Tam Çerçeveli Kamera

Zeiss, kameranın içine yerleştirilmiş Adobe Lightroom’a sahip olan yeni ZX1 tam çerçeve kamerasının duyurusunu yaptığında herkese kısa bir şoka girdi. Şirket, yaklaşmakta olan kameraya ilk bakışta gelen bu 2 dakikalık videoyu piyasaya sürdü.

Videoda, ZX1’i erken çekip test etmek için şanslı birkaç kişiden biri olan Alman profesyonel fotoğrafçı Sabrina Weniger bulunuyor. Weniger, Düsseldorf’un Küçük Tokyo sokaklarında çekim yaparken kamerayı birkaç hafta kullanma deneyimini paylaşıyor.

Weniger, “Her zaman Zeiss’in kamera pazarına gireceğini umuyordum ve bu olduğunda, bunun harika olduğunu düşündüm.” dedi. “Kameranın kullanımı süper sezgisel. Özel hissettiriyor. ”

Zeiss ZX1

Weniger ayrıca, fotoğraf makinesinin arkasında bulunan ve dahili Lightroom’da parmaklarınızla fotoğraf düzenlemeye yardımcı olan dev 4.3 inç dokunmatik ekranın hayranı olmuş. Aslında tüm özellikleri bir yana fotoğraf düzenleme işlemlerini Lightroom gibi bir yazılımla yapmak oldukça keyifli olmalı…

Zeiss ZX1 Tam Çerçeveli Kamera

ZX1’in özellikleri arasında 37.4 megapiksel tam çerçeve sensörü, ISO aralığı 80-51200, 35 mm f / 2 lens, minimum 11,8 inç (30 cm) odak uzaklığı, RAW işleme için inşa edilmiş Lightroom CC, 0,7 inçlik elektronik vizör, Wi-Fi / Bluetooth bağlantısı, 512GB dahili depolama, 3,190mAh pil, 3fps sürekli çekim ve 30fps’de 4K video bulunuyor.

Zeiss, ZX1’in 2019 yılının başlarında piyasaya sürüleceğini belirtti. Fotoğraf çekim yapmak isteyebileceğiniz bir kamera fiyatının ne kadar olacağını tahmin etmek zor olsa da yeni kamera geliştirmeleri için oldukça fayda sağlayacağını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.