EkipmanlarHaberlerTeknoloji

Canon, Sosyal Sanal Gerçeklik Platformu Kokomo’yu Tanıttı

Canon, Kokomo adını verdiği bir sanal gerçeklik (VR) yazılım platformu geliştirdiğini duyurdu. VR ile “sürükleyici” Canon kamera destekli görüntülü aramaları birleştirerek insan iletişimini değiştirmek amacıyla tasarlanmıştır.

Kokomo, Canon tarafından uyumlu bir Canon kamera, bir VR kulaklığı ve uyumlu bir akıllı telefon kullanarak kullanıcılara arkadaşlarıyla ve aileleriyle “neredeyse yüz yüze” tanışma olanağı sağlayacak “yenilikçi” bir yazılım çözümü olarak tanımlanıyor.

Canon, “Kokomo, kullanıcıların fotoğraf gerçekliğinde bir ortamda canlı görünümleri ve ifadeleriyle gerçek zamanlı olarak birbirlerini görmelerini ve duymalarını sağlarken Malibu, New York veya Hawaii gibi büyüleyici konumlarda birinci sınıf bir sanal gerçeklik ortamını deneyimlemelerini sağlayacak.” açıklar.

Canon, uygulamanın, kullanıcılarının gerçekçi temsillerini oluşturmak için Canon kameralarını ve görüntüleme teknolojisini kullanacağını, böylece kullanıcıların ekranda veya avatarlar aracılığıyla değil de yüz yüze konuşuyormuş gibi hissettireceğini söylüyor (teknik olarak, bir fotoğraf olsa bile). bir kişinin gerçekçi dijital rekreasyonu, teknik olarak hala bir avatardır). Canon, yarattığı şeye Gerçek “Birlikte” Deneyim diyor.

Kokomo ile, insanların VR’de bir araya geldiklerinde gerçek, özgün etkileşimlere sahip olmalarını sağlamak için Canon’un yenilikçi ruhundan ve yüksek kaliteli görüntüleme mirasından yararlanıyoruz. Canon USA, Inc. başkanı ve CEO’su Kazuto “Kevin” Ogawa, her ImmersiveCall unutulmaz bir deneyim olmalıdır, diyor. “Kokomo, insanların akılda kalıcı, anlamlı bağlantılar oluşturmasını sağlayacak.”

Kokomo

Kokomo şu anda CES’te Canon RF 5.2mm f/2.8L Çift Balıkgözü lens kullanılarak sergileniyor . Şirket, Kokomo’nun 2022’de kullanıma sunulacağını ve Kokomo uygulamasına Canon kameralarla genişletilmiş uyumluluğun yanı sıra yeni hedefler, işlevler ve özellikler eklemeyi planladığını söylüyor.

Canon, hangi kameraların, akıllı telefonların ve lenslerin Kokomo sistemiyle “uyumlu” kabul edileceğini belirtmedi, ancak en azından EOS R5 ve yukarıda bahsedilen RF5.2mm f/2.8L Dual Fisheye lensin aralarında olması kuvvetle muhtemel. VR sistemi ile çalışacak Canon ürünleri. Canon, hala geliştirme aşamasında olduğundan, tek seferlik veya abonelik tabanlı bir sistem aracılığıyla yazılımın nasıl paraya çevrileceği hakkında herhangi bir bilgi sağlamadı. Bununla birlikte, yeni çift balıkgözü lensi çalıştırmak için gereken yazılım gibi bir şeyse, bir abonelik modeli olası görünüyor.


Editörün Notu: Fikir kulağa eğlenceli geliyor – bana yirmi ya da otuz yıl önceki fütürist filmleri hatırlatıyor. İsmi sevdiğimden ve önümüzdeki üç gün boyunca Kokomo‘yu söyleyeceğimden bahsetmiyorum bile. Ancak bunun ne kadar başarılı olacağından tam olarak emin değilim. Canon kullanıcıları ve bir VR setine sahip kullanıcılarla sınırlıdır ve tüm Canon kameraları ve akıllı telefonlarıyla uyumlu bile olmayacaktır. Dolayısıyla böyle bir platform için büyük bir pazar görmüyorum. Ama kim bilir, yanılıyor olabilirim. Sanırım bekleyip Zoom yorgunluğunun başarılı bir şekilde sanal gerçeklik hastalığı ile değiştirilip değiştirilemeyeceğini görmeliyiz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu