Haberler

Apple iCloud Fotoğrafları Artık Windows 11 Fotoğraflarıyla Uyumlu

Microsoft, Windows 11’de iCloud Fotoğrafları entegrasyonunu kullanıma sunmaya başladı ve güncelleme Kasım ayı sonuna kadar tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale geldi.

Çarşamba günü yayınlanan bir blog gönderisinde Microsoft, Apple’ın Apple Music ve Apple TV de dahil olmak üzere Windows 11 ile daha fazla hizmetini entegre edeceğini duyurdu.

Windows 11 kullanıcıları daha sonra iCloud Fotoğraflarının Windows 11 Fotoğraflar uygulamasıyla eşitlenmesini sağlayan güncellemeleri almaya başladı.

Önceden, iPhone kullanıcıları görüntüleri Windows PC’lerine aktarmak isterse, iPhone’larını bir USB kablosuyla takmaları veya bir tarayıcıda iCloud web uygulamasını kullanmaları gerekiyordu. Microsoft’un yeni özelliği, kullanıcılara Windows 11 Fotoğraflar uygulaması aracılığıyla tüm iCloud fotoğraflarının entegre bir görünümünü sunuyor.

Yeni özelliği kullanmak için kullanıcıların öncelikle Microsoft mağazasındaki Windows Fotoğraflar uygulamasının sürümünün güncel olduğundan emin olmaları gerekir. Daha sonra Windows Mağazasından Windows için iCloud uygulamasını yüklemeleri, oturum açmaları ve Fotoğraflar uygulamasıyla otomatik olarak hangi fotoğrafların veya kitaplıkların eşitleneceğini seçmeleri gerekir.

Apple iCloud Fotoğrafları Artık Windows 11 Fotoğraflarıyla Uyumlu

Microsoft’un Windows gelen kutusu uygulamalarının baş ürün müdürü Dave Grochocki , “Birçok Windows müşterisinin iPhone’larında PC’lerinde görüntülemek istedikleri fotoğraf ve video koleksiyonları olduğunu biliyoruz” diye yazıyor .

“Bu iCloud Fotoğrafları entegrasyonu, iPhone’u olanların tüm değerli anılarına organize bir yerde doğrudan erişmesini kolaylaştıracak ve Windows 11’de deneyimleri sorunsuz hale getirme çabalarımızın bir başka adımı.”

Windows 11’e yeni iCloud Fotoğrafları entegrasyonu, işletim sistemi için daha geniş bir Fotoğraflar uygulaması güncellemesinin bir parçasıdır. Eylül ayında Microsoft, Windows 11’deki Fotoğraflar uygulamasını yeniden tasarladı ve güncellemeyi kullanıcılara sunmaya başladı.

Microsoft‘un Fotoğraflar uygulaması güncellemesi, kullanıcılar için yeni bir görüntü yönetimi deneyimi sunarken, yeni galeri tasarımı, bir kullanıcının koleksiyonunda bulunan fotoğraflara göz atma, bulma, yönetme ve tüketmeyi basitleştirmeyi amaçlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.