Haberler

Adobe Lightroom Classic 10.0 yayınlandı!

Adobe, gölgeler, orta tonlar ve vurgular için yeni kontrollü renk derecelendirme ayarlamaları dahil olmak üzere çeşitli performans iyileştirmeleri ve yeni özellikler sağlayan Lightroom Classic 10.0 sürümünü yayınladı.

Adobe Lightroom Classic 10.0 yayınlandı!

Lightroom Classic’in yeni renk derecelendirme aracı ile kullanıcılar rengi orta tonlarda, gölgelerde ve vurgularda ayrı ayrı kontrol edebilir veya genel bir kontrolle tüm görüntünüzün rengini ayarlayabilir. Renk Derecelendirme paneli Bölünmüş Tonlamanın yerini alır ve ek kontrol genel rengi sunar. Renk Derecelendirmesinde, her bir renk tekerleğindeki noktayı hareket ettirerek tonu, doygunluğu ve parlaklığı ayarlayabilirsiniz. Ayarlamalar yaparken Shift tuşunu veya Komut tuşunu basılı tutarsanız, sırasıyla Doygunluk veya Ton ayarlamaları için tekerlek hareketini kısıtlarsınız.

Adobe Lightroom Classic 10.0 yayınlandı!

Renk Derecelendirme paneli ayrıca Karıştırma ve Denge kaydırıcılarını içerir. Karıştırma kaydırıcısı, ‘gölgeler ve vurgular arasındaki örtüşme miktarını ayarlar.’ Denge kaydırıcısı, vurgular, orta tonlar ve gölgeler arasındaki kaydırıcıların etkisini dengeler. Değer sıfırdan büyükse, vurguların etkisi artacaktır. Sıfırın altındaki bir değer gölgelerin etkisini artırır. Eski Tonlamayı Böl efektini yeniden oluşturmak istiyorsanız, Karıştırma kaydırıcısını 100’e ayarlayın.

Adobe Lightroom Gelişmiş Renk Derecelendirmesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.