Haberler

Adobe Şimdiye Kadarki En Önemli Photoshop Güncellemelerinden Birini Tanıtıyor

Adobe, Londra’daki MAX etkinliğinde, yine bugün açıklanan Adobe Firefly Image 3 Foundation Model‘de yapılan ilerlemelere dayanan Photoshop’un tamamen yeni beta sürümünü tanıttı.

Adobe, yapay zeka destekli Üretken Doldurma özelliğinde önemli ilerlemeler sunuyor. Kullanıcılar, gelişmiş kontrolle daha gerçekçi ve doğru sonuçlar vaat ederek bir referans görüntü kullanarak özelliği geliştirebilirler.

Üretken yapay zeka teknolojisi, Üretken Doldurmanın çok ötesine geçer. Tıpkı Adobe Firefly’ın boş bir sayfayı zengin bir tuvale dönüştürerek kullanıcıların sıfırdan bir şeyler oluşturmasına olanak sağlaması gibi, Photoshop’un yeni Görüntü Oluşturma özelliği de aynı seçeneği sunuyor. Adobe’nin yeni Firefly Image 3 Temel Modeli artık Photoshop’ta yerel olarak mevcuttur ve burada Üretken Doldurma , Üretken Genişletme ve tabii ki Görüntü Oluşturmayı destekler.

Adobe Photoshop Guncellemelerinden Birini Tanitiyor reference image

Fotoğrafçılar Üretken Dolgu’yu kullanırken bir referans görseli kullanabilirler ve ayrıca Görüntü Oluştur ve Üretken Genişletme için de bir referans görseli kullanabilirler. Benzer bir ruhla, yeni Benzer Oluştur özelliği, yaratıcıların yapay zeka tarafından oluşturulan içeriği seçilen varyantları kullanarak yinelemelerine olanak tanıyor.

Yapay zeka destekli araçlar doğrudan içerik oluşturmanın ötesine geçer. Adobe’nin yakın zamanda Photoshop, Adobe Camera Raw ve Lightroom’da yeni ve geliştirilmiş gürültü azaltma uygulamasına benzer şekilde, şirket aynı zamanda Geliştirilmiş Ayrıntı ile keskinliğe yapay zeka desteği de getiriyor. Yeni özellik, keskinlik ve netlik üzerinde yapılan ayarlamalarla görüntülerin görünen canlılığını iyileştirmeyi vaat ediyor.

Adobe Photoshop Guncellemelerinden Birini Tanitiyor generate background webp

Yapay zekanın desteklemediği yeni araçlar da var. Yeni Photoshop beta sürümünde Adobe, Lightroom ve Adobe Camera Raw’da halihazırda mevcut olan araçlara benzer şekilde, kullanıcıların görüntünün belirli alanlarına tahribatsız ayarlamalar yapmasına olanak tanıyan bir Ayarlama Fırçası ekliyor.

Lightroom’dan ilham alan bir diğer özellik ise Ayarlama Ön Ayarlarıdır. Bunlar, içerik oluşturucuların tek tıklamalı filtrelerle Photoshop içindeki görüntülerin görünümünü hızlı bir şekilde değiştirmesine olanak tanır. Kullanıcılar bu filtrelerde ince ayar yapabilir ve değişiklikleri yeni ön ayarlar olarak kaydedebilir.

Adobe Photoshop Guncellemelerinden Birini Tanitiyor generate similar webp

Adobe ayrıca Adobe’nin buluttaki 25.000’den fazla yazı tipine gerçek zamanlı erişim sağlayan gelişmiş bir yazı tipi tarayıcısı da uyguluyor.

Adobe Yaratıcı Ürün Grubu kıdemli başkanı Ashley Still şöyle diyor: “Photoshop’a yapılan bu devasa yeni güncelleme, ister profesyonel olun ister Photoshop’ta yeni olun, yaratıcılığı benzeri görülmemiş seviyelere taşıyor.” “Photoshop’un Firefly destekli yeni özellikleri sayesinde, fikir ve yaratımı birbirine yaklaştırıyor ve herkesin kendi yaratıcı vizyonunu gerçekleştirebilmesi için görüntüleri hem daha güçlü hem de ulaşılabilir hale getiriyoruz.”

Adobe Photoshop Guncellemelerinden Birini Tanitiyor generate image teacup 1160x609 jpg

Adobe, geçtiğimiz Mayıs ve Temmuz aylarında Photoshop’ta Generative Fill ve Generative Expand’ı sunduğundan beri, kullanıcılar eskisini ortalama yeni Photoshop özelliğine göre 10 kat daha yüksek bir oranda benimsediler. Şirket, yeni ve çok daha iyi Firefly Image 3 Modeli sayesinde Photoshop kullanıcılarının şirketin yapay zeka gelişmelerinden her zamankinden daha fazla yararlanacağına inanıyor.

Photoshop kullanıcılarının yeni özellikleri kendileri denemek için uzun süre beklemeleri gerekmeyecek. Yepyeni Photoshop masaüstü beta sürümü artık mevcut. Tam sürümün bu yılın sonlarında yayınlanması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.