Haberler

Karanlık Oda Videoları ile Baskı Teknikleri…

Siyah beyaz film ve kağıt üreticisi Ilford Photo, yeni başlayanların temel karanlık oda tekniklerini kavramasına yardımcı olmak için bir dizi video hazırladı.

Little Vintage Photography’den Rachel Brewster-Wright tarafından sunulan video koleksiyonu, yaygın sorularının bazı problemlerini de basit bir dille ele alıyor.

Şimdiye kadar, 16 videolu oynatma listesinde yer alan konular arasında baskı çıkarma, selenyum tonlama, çok dereceli kağıt kullanma ve daha fazlası var. Seri, bir büyütücünün nasıl çalıştığı, iğne deliği fotoğrafçılığı, kendi karanlık odanızı oluşturmak ve ilk film rulonuzu işlemek için bir kontrol listesi gibi konuları kapsayan, film yapımcısının ihyiyacı olan eğitim içeriğiyle birlikte hazırlanmış.

Karanlık Oda Videoları ile Baskı Teknikleri…
Karanlık Oda Videoları ile Baskı Teknikleri… 3

Siyah beyaz film fotoğrafçılığına başlamak istiyorsanız veya her şeyin nasıl yapıldığı konusunda bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız Ilford Photo YouTube kanalına göz atabilirsiniz. İçerik ingilizce olarak hazırlanmış ve altyazıyı da aktif olarak kullanabilirsiniz.

Karanlık Oda Videoları ile Baskı Teknikleri…

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.