Haberler

Pixelmator Pro 3.6 Yapay Zeka Destekli Önemli Maskeleme İyileştirmeleri Sunuyor

Pixelmator Pro 3.6

Kod adı Archipelago olan Pixelmator Pro 3.6, Mac için popüler fotoğraf düzenleme uygulamasına yapay zeka destekli güçlü maskeleme özellikleri getiriyor.

Pixelmator Pro 3.6’daki yepyeni maskeleme deneyimi, fotoğrafçılara görüntüleri düzenlerken maskeler oluşturmanın ve iyileştirmenin daha hızlı ve daha rahat yollarını sunarak sıfırdan yeniden tasarlandı.

“Örneğin, artık Yerleştirme aracını kullanarak tuval üzerinde çift tıklayarak bir katmanı anında maskeleyebilir veya bir seçimden maske oluşturabilirsiniz. Daha sonra maskeyi zahmetsizce yeniden boyutlandırabilir ve yeniden konumlandırabilir, hatta köşelerini ayarlayabilir, böylece görüntü köşelerini yuvarlama veya çok katmanlı kompozisyonlardaki tek tek katmanları kırpma gibi görevleri çok daha hızlı ve kolay hale getirebilirsiniz, diye söz veriyor Pixelmator.

Kullanıcılar maskeleri hassaslaştırırken gerekli tüm araçları ekranlarının alt kısmında bulacaklar. Kullanıcılar bir maske seçtiğinde veya oluşturduğunda, maske şeffaflığını, kenar yumuşaklığını, ters çevirmeyi ve daha fazlasını hızlı bir şekilde değiştirmenin yollarını sağlayan yeni tuval üzeri kontroller görünür. Pixelmator Pro birden fazla maskeyi destekler, böylece kullanıcılar farklı maskeleri ve modları gerektiği gibi karıştırabilir.

Maskelemenin popüler bir kullanımı, yüksek kaliteli kesmeler gerçekleştirmek için bir konuyu (veya konu dışındaki her şeyi) seçmektir. Yeni AI destekli Arka Planı Gizle özelliği, fotoğrafçıların tek bir tıklamayla arka planları zarar vermeden kaldırmasına olanak tanır.

“Akıllı konu algılama algoritması, bir görüntüdeki konuyu otomatik olarak bulur ve diğer her şeyi gizlemek için hassas bir arka plan maskesi ekler. Pixelmator, maskeyi hassaslaştırarak nesnenin veya arka planın ek ayrıntılarını her zaman gizleyebilir veya ortaya çıkarabileceğinizi vaat ediyor.

İllüstrasyon ve grafik tasarıma odaklananlar için yeni vektör maskeleri, katmanları hızlı bir şekilde belirli şekillere maskelemeyi kolaylaştırıyor. Vektör maskeleri, katmanların belirli bölümlerini seçmek veya gizlemek için yolları ve şekilleri kullanarak çerez kesiciye benzer bir etki yaratır.

Vektör maskeleri tamamen düzenlenebilir ve kullanıcıların normal şekilleri düzenlerken olduğu gibi her bir noktayı ayarlamasına olanak tanır. Ayrıca çözünürlükten bağımsız ölçeklendirmeyle birlikte çalışırlar.

Pixelmator, “Maskelerle çalışmayı her zamankinden daha hızlı ve kolay hale getiren bu güçlü yeni özellikleri size sunmaktan gerçekten heyecan duyuyoruz” diyor.

Güncelleme, mevcut tüm Pixelmator Pro kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulmaktadır. Pixelmator Pro’nun yeni kullanıcılar için fiyatı 49,99 ABD dolarıdır. Ayrıca Pixelmator’ın web sitesinde yedi günlük ücretsiz deneme sürümü de mevcut.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.