Haberler

Apple iPhone 15, 48 MP Kamera, Dinamik Ada, USB-C ve Daha Fazlasını Ekliyor

Apple, önemli ölçüde yenilenen iPhone 15 ve iPhone 15 Plus el bilgisayarlarının da aralarında bulunduğu iPhone 15 akıllı telefon ailesini tanıttı.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, geçen yılın standart modellerine oldukça benzese de Dynamic Island formunda ciddi bir görsel değişikliğe kavuşmuş durumda. Arayüz ilk olarak geçen yılın iPhone 14 Pro cihazlarında tanıtıldı ve kullanıcılara OLED ekranın üst kısmına yakın bir yerde uyarılarının yeni bir görünümünü sunuyor.

iPhone 15, 48 MP Kamera, Dinamik Ada, USB-C ve Daha Fazlasını Ekliyor

iPhone 15 modelleri pembe, mavi, yeşil, sarı ve siyah olmak üzere beş parlak pastel renkte geliyor. Tonlar, renkli arka camla göz kamaştırıyor. iPhone 15 6,1 inç, iPhone 15 Plus ise 6,7 inçtir.

Apple iPhone 15 001

Geçen yılın Pro telefonlarından Apple’ın “standart” iPhone 15 cihazlarına kadar inen bir diğer özellik ise iPhone 14 Pro’ya güç veren A16 çipi. A16, A15’e kıyasla performans açısından büyük bir adımdır.

Apple iPhone 15 screen

Bununla birlikte, Dynamic Island ve daha hızlı bir işlemci memnuniyetle karşılanan gelişmeler olsa da, iPhone 15/15 Plus’ın yıldızı önemli bir kamera yükseltmesidir. Söylentilerin öne sürdüğü gibi, iPhone 15 ve 15 Plus akıllı telefonlarında artık 12 megapiksel ana kamera yerine 48 megapiksel birincil kamera bulunuyor.

Apple iPhone 15 lineup dual camera system 230912

Ayrıca dört piksel sensöre ve %100 odaklı piksellere sahiptir. 12 megapiksel telefoto lens tamamen dijitaldir ancak sensörde kırpma kullanır.

Apple iPhone 15 camera
iPhone 15’te 48 megapiksel ana kamera bulunuyor
Apple iPhone 15 sensor
Apple iPhone 15 photo

Portre modu da artık varsayılan olarak büyük bir yükseltme alıyor. Kullanıcılar, ayarı etkinleştirmek yerine, sonradan değiştirilebilen odak ve derinlik üzerinde otomatik olarak kontrol sahibi olabiliyor.

Temel iPhone 15 ve iPhone 15 Plus cihazları da dahil olmak üzere tüm iPhone 15 modelleri, 2019’da iPhone 11 Pro’da yer alan U1’den bu yana ilk yeni Apple UWB çipi olan yeni bir ultra geniş bant yarı iletkene sahiptir. Bu yükseltme, konum yeteneklerini geliştirecektir. daha iyi Bul performansı da dahil. Kullanıcılar, tıpkı bir cihazı ararken olduğu gibi, başkalarının konumlarına da yönlendirilebilirler.

Bir diğer önemli ve uzun zamandır beklenen değişiklik ise USB-C’ye geçişten geliyor. İnsanlar, AB’nin üreticilerin şarj cihazlarını standartlaştırmasını gerektiren bir yasayı onaylamasının ardından, Apple’ın amiral gemisi telefonunun nihayet özel yıldırım bağlantı noktasını USB-C lehine terk etmesini bekliyorlardı . Yasa özellikle cep telefonlarını, tabletleri ve kulaklıkları hedef alıyordu.

Apple iPhone 15 typec
iPhone 15 ve 15 Plus artık USB-C ile şarj oluyor

USB-C’ye geçiş genel olarak kullanışlı olsa da kullanıcıların Lightning konnektör aksesuarlarını değiştirmeleri gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca iPhone 15 ve 15 Plus akıllı telefonlarda USB-C bağlantı noktası bulunurken Pro modelleri daha yüksek aktarım hızlarına sahiptir.

Acil SOS ve Uydu aracılığıyla Bul özelliğiyle, şebeke dışındayken bile yardım çağırma olanağı. Bu özellik aynı zamanda Apple’ın AAA ile ortaklık yaptığı bir özellik olan yol yardımını da kapsayacak.

Ayrıca kullanıcılar, Apple Watch veya AirPods’u çalıştırmak için iPhone 15’e şarj cihazı takabilirler.

Apple iPhone 15 lineup AirPods Pro 2nd gen USB C connection 230912

Örnek Fotoğraflar

İşte iPhone 15 ile çekilen resmi örnek fotoğraflardan bir seçki:

Fiyatlandırma

iPhone 15 799 dolardan, iPhone 15 Plus ise 899 dolardan başlıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.