Haberler

DJI, üç kameralı ilk drone olan Mavic 3 Pro’yu duyurdu

DJI, Mavic 3 serisindeki en yeni modelleri duyurdu. Mavic 3 Pro ve Mavic 3 Pro Cine, dünyada üç kameralı bir lens dizisine sahip ilk dronlardır.

DJI, ana kamerası için en son sürümlerini önceki modellerle aynı Hasselblad Doğal Renk Çözümü (HNCS) teknolojisi 20MP Four Thirds (17,3 x 13 mm) sensör ve 24 mm (eşdeğer) odak uzaklığı ile donattı. Üstünde 70 mm ve 166 mm eşdeğeri odak uzunlukları sunan ve sırasıyla 3X ve 7X’e kadar optik yakınlaştırma yapabilen iki telefoto kamera bulunur.

Ana Hasselblad kamera, değişken bir F2,8–11 diyafram açıklığına sahiptir ve DJI’nin 12,8 durağa kadar dinamik aralık sağladığını iddia ettiği 12 bitlik Raw fotoğraflar çeker. Video çekimi, H.265 ile 140 Mb/sn’de ve H.264 codec ile 200 Mb/sn’de 5,1K/50p, DCI veya UHD 4K/120p’ye kadar çözünürlüklerde kaydedilebilir. Pro’ya yeni bir 10 bitlik D-Log M renk modu dahildir.

Mavic 3 Pro Cine, üstün video özellikleri arayanlar içindir. Üç kamerası için de Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 ve Apple ProRes 422 LT kodlaması sunar. Selefi gibi Mavic 3 Pro Cine, daha hızlı dosya aktarımı için 1TB dahili depolama ve 10Gbps veri kablosuna sahiptir.

DJI, üç kameralı ilk drone olan Mavic 3 Pro'yu duyurdu

70 mm odak uzaklığına sahip orta telefoto kamera, hem 48 MP hem de 12 MP fotoğraflar, 4K/60p’ye kadar video çekebilen ve nesneleri optik olarak 3X’e kadar yakınlaştırabilen Tip 1/1.3 (10 x 7,5 mm) CMOS sensöre sahiptir. Pro’nun yeni D-Log M renk modunu da destekler.

Uzun telefoto kamera, Tip 1/2 (6,4 x 5,8 mm) sensör içeren orijinal Mavic 3’ün telefoto kamerasından yükseltildi. 166 mm’ye eşdeğer lens ve F3.4 sabit diyafram açıklığına (önceki modeldeki F4.4 ile karşılaştırıldığında) sahip olan bu kamera, 12 MP fotoğrafları, 4K/60p’ye kadar videoyu destekler ve 7x optik ve 28X hibrit yakınlaştırmaya sahiptir. Apple’ın iPhone’unun nasıl çalıştığına benzer şekilde, siz bir konuyu yakınlaştırıp uzaklaştırırken, drone kameraları gerektiği gibi otomatik olarak değiştirir.

Daha hafif daha büyük çerçevesi ve daha ağır kamera modülü sayesinde Mavic 3 Pro, orijinal Mavic 3 modellerinin 46 dakikası yerine 43 dakikaya kadar havada kalabilir. Gövde, APAS 5.0 için sekiz adet geniş açılı görüş sensörünün yanı sıra çok yönlü engel algılama ve kaçınma özelliğine sahiptir. Akıllı Uçuş pilleri, tüm Mavic 3 modelleriyle uyumludur.

Mavic 3 Pro RC Pro lifestyle 6

DJI’nin O3+ (OcuSync) iletimi, 15 km’ye (9,32 mil) kadar bir mesafede 1080p/60fp HD canlı yayın sağlar. Mavic 3 Classic‘in piyasaya sürülmesinden sonra kullanıma sunulan , önceden belirlenmiş yol noktalarından oluşan bir yolu takip eden ve uçuş planlarını tekrarlayabilen Waypoint Flight ve uzun süre yön ve sabit hız belirlemenizi sağlayan Cruise Control gibi ek özellikler kullanıma sunuldu. uçuşlar da dahildir.

MasterShots, Spotlight, Point of Interest, ActiveTrack 5.0 ve QuickShots gibi diğer Mavic 3 serisi drone’larda bulunan akıllı otomatik uçuş modları da Mavic 3 Pro’da mevcuttur. Selefi gibi, DJI Fly uygulamasını kullanır. DJI ayrıca düzenleme ve son işleme için LightCut uygulamasını önerir.

DJI’nin Mavic 3 Pro’su 2.199 dolardan başlıyor ve DJI RC uzaktan kumandasını içeriyor. Size iki ek pil, bir şarj cihazı ve bir ND filtre seti veren Fly More Combo’nun fiyatı 2.999 dolardır. DJI RC Pro ile Mavic 3 Pro Combo’yu istiyorsanız, 3.899 dolara mal olacak. Son olarak, DJI Mavic 3 Pro Cine Combo, orijinal Mavic 3 Cine Combo’dan 200$ daha düşük olan 4.799 $’a satılıyor . Merakla, Mavic 3 Pro gövdesi bağımsız bir ürün olarak mevcut değil. Her zamanki gibi DJI, 1 yıllık veya 2 yıllık Care Refresh koruma planının satın alınmasını önerir.

ND filters lifestyle

Tüm Mavic 3 modelleri yeni DJI Goggles Integra, ilk olarak DJI Avata FPV drone ile tanıtılan Goggles 2 ve DJI RC Motion 2 ile uyumludur.

Mavic 3 Pro ve Pro Cine, Mayıs ayında gönderilmeye başlanacak ve DJI’ın ana sitesinden veya yetkili satıcılardan satın alınabilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.